אוסטאופתיה

מה זה אוסטאופתיה?

בעולם של הרפואה, בשנים האחרונות אנשים נודעים לגלות ולהכיר שיטות חדשות ואלטרנטיבות אשר מספקות את הפחתת הכאבים, טיפולים באזורים ובמאפיינים שונים בגוף ולקבל תוצאות מעולות באותו רגע של הטיפול. אחד מהטיפולים שאולי חלק גדול מהאנשים לא שמעו עליו אך יופתעו לגלות את המקצועיות והתוצאות היוצאות בעזרתו, הוא טיפול של תחום האוסטאופתיה. תחום זה מזכיר במעט את תחום רפואת הפיזיותרפיה אך לעומתו, אוסטאופת המטפל בבעיות השונות משתמש אך ורק בידיו וללא כל אמצעים טכנולוגיים ומכשירים חשמליים וההרגשה אחר כך, אכן מהווה את הצלחת הטיפול.

הבעיות להן אוסטאופתיה משומשת

אוסטאופתיה, כשהיא מחולקת במילה, היא נותנת את אחד הפירושים לטיפולים הניתנים בנושא. המילה אוסטיו מגיעה מהשפה הלטינית ומתורגמת למילה 'עצם'. למרות שבטיפולים משומשים גם טכניקות ידניות לשיפור כאבים בעצם, בנוסף הבעיות המטופלות על ידי טיפולים אלו הם גם ובעיקר כאבי גב. בעיות אורתופדיות מאפשרות למטפל האוסטאופת למצוא פיתרון לא רק להעברת והפחתת הכאבים הקיימים כרגע בגוף, אלא בנוסף גם להבטיח את אי חזרתו של הכאב או השכחה של הכאב לזמן מסוים ולגרום להתיישנותו. הבעיות הנוספות בהם טיפול זה מטפל הם גם בעיות של פריצת דיסק, המפרקים השונים וכאבי צוואר.

למי טיפול זה מכוון

הטיפול יכול לתת מענה לילדים, נערים, אנשים מבוגרים ואנשים בגיל הזהב. הטיפול נעשה בעזרת ידי המטפל בלבד ובאופן שבו למד את הטכניקה, מבצע מגע במקומות, אבחנה של הכאב במקום המסוים ולאחר מכך לעשות את המקום עד בכדי השכחת הכאב לצמיתות. טיפול זה הוא אחד מהטיפולים היום יומיים והבלתי נפרדים בעיקר משחקני הכדורגל הגדולים בעולם. בשל האימונים הרבים, הריצות, שמירת הברכיים הבריאות וגוף בריא, אוסטאופת נמצא בכל מקום בו שחקני הכדורגל נמצאים ומטפל בהם באופן קבוע עד לפיתרון מהשורה הראשונה.

אוסטאופתיה הוא טיפול שאולי רבים לא שמעו עליו בארץ אך מומלץ מאוד להשתמש בה בזמן של כאבי גב, מפרקים, צוואר וכאבי שלד השורש. האוסטאופתים קיבלו את השכלתם מחוץ למכללות ולאוניברסיטאות בישראל בשל העובדה שלימודים אינם קיימים פה ומקבלים את הידע הרחב, המקצועי והמיומן בנושא.

כתוב/כתבי תגובה