טנטרה, בריאות לנפש ולנשמה

, מתנהל אורח חיים שונים מזה שבמערב והוא זה שמאפשר התפתחות השקפות עולם ודרכי חיים שונות – אחת מדרכי החיים הללו קרויה טנטרה.

פירוש של הטנטרה הוא מארג או הרחבה שמשמעותו הבאת אוסף של טכניקות משדות שונים שמביאים להארה. ריבוי הקשרים בין התופעות מסביב ויחסי הגומלין ביניהם מרחיב את הגבול של כל אחד ואחד. הטנטרה שמה דגש על הקשר בין הגוף והנפש. הטנטרה השפיעה רבות על הבודהיזם וההינדואיזם והשפעתה התרחבה אל מחוץ להודו, לשכנותיה הקרובות וגם למערב.

תרפיה אלטרנטיבית מגוונת

הטנטרה בגלגולה המערבי עושה שימוש בכלים מודרניים אשר חלקם לקוח ממדעי הפסיכולוגיה, הפסיכודרמה, התרפיה וכו' – את הביטוי המעשי שלה ניתן לראות בחוגי מדיטציה ויוגה בשילובים של טנטרה יוגה למשל. מדיטציות נוספות מודרניות עושות שימוש בתנועה, מוסיקה וריקוד.

רבים עושים בטנטרה שימוש כתרפיה לאינדיבידואל ומאפשרים לגלות את הקשר בין הגוף והנפש. טיפול באמצעות טנטרה יכול לגלות חסימות נפשיות ופיזיות ולמצוא דרכים לרפא אותן. תורה זו קובעת גם כי לכל אדם יש אנרגיות מיניות אשר יכולים להשתנות ולנוע דרך נתיבים שונים בגוף ומשום כך היא אף מטפלת גם בקשרים בבעיות מיניות של אינדיבידואלים וגם בכאלו שיש בין בני זוג.yoga-1234525__3401

טיפולי טנטרה לזוגות

טיפולים טנטרה זוגיים נפוצים מאוד בסדנאות של מומחים לנושא – טיפולים אלו נועדו לחזק את הקשר הזוגי באמצעות גילוי המיניות הנחבאת אצלם ולרוב מתקיימים במיקום מקודש עם באווירה מיוחדת שכוללת אלמנטים של מוסיקה, ריחות, משקאות מיוחדים ועוד.

תהליך הטיפול כולל סדרת פגישות שבסיסן התמקדות באהבה, מגע פיזי, נשימות עמוקות שכוללות הוצאת קול, התעוררות מינית, העלאת האנרגיה המינית אל הלב, התאהבות, הארה באמצעות העלאת האנרגיה המינית אל הראש ומדיטציה אישית. כל התהליך נעשה במרבית המקרים בהדרכתו של מורה לטנטרה המתמחה בתחום במטרה לעורר את האנרגיה המינית ולתעל אותה לכדי התאהבות. את הנלמד בסדנא ניתן ליישם בבית ולרוב מייחדים לכך מקום שעוצב במיוחד לצורך כך.

הגשמה עצמית בכל תחומי החיים

טנטרה אינה עוסקת אך ורק בסקס. דרכה ניתן להגיע להגשמה עצמית וניתן באמצעותה לשפר אלמנטים בעייתיים בכל תחומי החיים, הורות, משפחה, שיפור הזוגיות, מימוש עצמי, שיפור קריירה ועוד. טנטרה מתאימה למגוון רחב של אנשים אשר מבקשים למצוא דרכים אחרות למצוא את השקט הנפשי המצוי בתוכם, למצוא שלוות נפש שחסרה להם בחברה, במשפחה, במסגרת הזוגיות, בעבודה, בעסקים ועוד. כאשר קשר בין זוגי משתפר וכאשר השלווה חודרת לתוך הנפש הגוף הרבה יותר נינוח וזוהי אחת ממטרות הטנטרה. קירוב בין הגוף והנפש. מומלץ לכל מי שמעוניין לחוות את הטנטרה בצורה הטובה ביותר למצוא סדנת עם מדריך אשר הכימיה עימו הינה מעולה והיודע להעביר את התורה בצורה המתאימה להלך הרוח של המשתתפים.

כתוב/כתבי תגובה