טיפולי שורש

טיפולי שורש

שן שנפגעה או שנוצר בה חור, תהיה זקוקה לטיפול פשוט הנקרא סתימת חור בשן. את זה כולנו מכירים. אך מה קורה כאשר החור בשן הפך להיות גדול דיו, כך שלא ניתן לחסום אותו כיוון שהגיע לשורש? בואו נראה כמה פתרונות יעילים.

טיפולי שורש 

טיפול שורש, הוא הליך טיפול שיניים שכיח ביותר. הליך זה בא, כדי לטפל בשיניים שנפגעו ושאי אפשר לסתום אותם ולמנוע כניסת אוכל אליהם. טיפול שורש אינו מורכב מידי ורבים מבצעים אותו בבטחה ומבלי חשש לבעיות נלוות.

ברוב המקרים, רופא שיניים כללי יבצע טיפול בתעלת השורש בזמן שאתם בהרדמה מקומית. הרדמה חייבת להתבצע בכל גיל ולכל שן שמטופלת.

מתי יש צורך בטיפולי שורש? 

טיפולי שורש מבוצעים כאשר החלק הפנימי הרך של השן, המכונה העיסה, נפצע או שיש בו דלקת מסוימת. לרוב, להליכים אלה תידרש הרדמה באזור השן הבעייתית.

התסמינים השכיחים ביותר המעידים על הצורך בטיפול שורש, כוללים כאב בשן ונפיחות ותחושת חום בחניכיים. רופא השיניים שלכם יבחן את השן הכואבת ויבצע צילומי רנטגן על מנת לאשר את האבחנה. 

רופא השיניים שלכם, עשוי להפנות אתכם לאנדודונט, אם הוא חושב שאתם זקוקים לטיפול קצר או מלא בתעלת השורש באחת מהשיניים שלכם.

מחיר טיפול שורש 

כמו תמיד, לכל אחד יש את המאפיינים הייחודיים של השיניים שלו וסוג הטיפול הרצוי לו, שכך ובהתאם לזה נקבע המחיר. עלות טיפולי שיניים באופן כללי היא לא יקרה מידי אך כאשר מדובר בטיפולי שורש, נראה שכאן, המחיר מעט עולה.

כך או כך, עשו את טיפולי השיניים שלכם ובעיקר את טיפולי השורש שלכם אצל רופא שינים מומחה ואל תתפשרו על הטוב ביותר עבורכם.

כתוב/כתבי תגובה