פסוריאזיס

שאלות ותשובות בנושא פסוריאזיס

אם תהיתם מה שמה האמיתי של פסוריאזיס בעברית, שהרי מדברים כאן על ספחת- כאמור, מחלת עור דלקתית כרונית הבאה לידי ביטוי בכמה וכמה משטחי עור נוקשים. כמו כן אדמומיות עם קשקשת בעיקר במפרקים, ברכיים וכמובן בקרקפת הראש. מחלה זו שכיחה מאוד אצל ילדים ומבוגרים יחד, היא מושפעת ממצבי לחץ ומתח רגשי. בגדול? לא מעט מחלות מגיחות נוכח הסטרס האימתני. ההחמרה של המחלה מתרחשת נוכח שינוי מזג אוויר לחורף. בגדול? חיות המחלה באה לידי ביטוי בחורף כי אז למעשה יש מזג אוויר יבש.

פסוריאזיס

מה הגורמים העיקריים לפסוריאזיס?

כמו בכל דבר, גם כאן אפשר להגיד כי יש קשר גנטי לבעיה. בין היתר מדברים גם על תאי קשקש המתחלפים במהירות ויוצרים שכבת קשקשים עבה. כאמור, ייצור תאים מהיר וחלוקתם באופן גדול יותר ממספרם באופן הרגיל. גורם נוסף שלא יזיק לדבר עליו קשור במתחים, סטרס המחלה של לא מעט אנשים. מתח נפשי המביא להתפרצות של לא מעט מחלות ובניהם גם פסוריאזיס. כיצד עוזר כאן טיפול הן בדיקור והן באופנים נוספים? בעיקר כדי למגר ולהרגיע את הנפש ולהשיב אותו לאיזון מלא.

איך מטפלים בזה?

ניתן לטפל בבעיה כמו פסוריאזיס בכמה אופנים, אחד מהם קשור בצמחי מרפא ייעודיים לטיפול בתסמיני הדלקת העורית. כמו כן, הרעיון של שילוב משחות יעיל אף הוא ומאידך, חשוב מאוד כי השימוש יהיה במשחות ללא סטרואידים על בסיס טבעי בלבד.

האם כדאי להשתמש בדיקור לצרכי ריפוי?

אחת משיטות הטיפול המקובלות הינה שיטת הדיקור. מה זה אומר? קיימות נקודות דיקור עם השפעה טובה על העור. זה חשוב כי הליך זה מסלק את הפריחה ומסלק בו זמנית את התופעות הקשות של הגרד. המטרה? להחזיר את הגוף לאיזון מלא. איך עושים את זה? יש כמה נקודות המותאמות באופן אישי ולאחר אבחון ברפואה סינית ודיקור שאורכו עשרים דק' באמצעות מחטי דיקור מתגלים המקומות הנכונים ומשם מתחילה למעשה השפעת הטיפול. אם הילדים שלכם לוקים בפסוריאזיס ומפחדים ממחטים אפשר להרגיע את המצב ולבשר להם ולכם כי מכניסים ומוציאים את המחטים במהירות ללא שום תחושת כאב. הטיפול מטרתו להשרות תחושת רוגע וכמובן שחרור אינדרופינים אשר מטרתם לגרום לגוף להרגיש טוב וכך גם לשחרר את הכאב.

באמצעות דיקור, צמחי מרפא וכמובן טיפולים על בסיס טבעי, ניתן למגר את המתיחות כגורם נפשי ואת הפסוריאזיס כגורם חיצוני.  

כתוב/כתבי תגובה