פיזיותרפיה בבית אחרי אירוע מוחי

פיזיותרפיה בבית אחרי אירוע מוחי

מי שעבר אירוע מוחי יודע כי אירוע כזה יכול לשבש ולשנות את החיים מן הקצה אל הקצה. כאשר אדם לוקה בשבץ מוחי הוא סובל מאי אספקת חמצן למוח בעוד שהיעדר חמצן למוח דרך עורקי הדם אל המוח – יגרום לנזקים בחלקים שונים במוח אשר אחראיים על הדיבור, ההליכה והישיבה, על שמירה על שיווי המשקל, וישבש את התנועה המוכרת של גופינו שנעשית בטבעיות באמצעות פקודות שמשדר המוח אל הגוף. קראו באתר הזה מידע נוסף.

תסמינים של אירוע מוחי

כדי להציל חיים, חשוב להכיר את הסימנים של אירוע מוחי כבר שהוא קורה. שימו לב לסימנים כמו: אה סימטריה בפנים ובעיקר באזור הפה. יש תסמינים כמו אבדן שיווי משקל, חוסר יכולת להניע את הגפיים, ומקרים כמו נפילה פתאומית שקורית עקב אבדן היכולות המוטוריות הבסיסיות. במקרים כאלה יש להזעיק מיד את כוחות ההצלה ולסייע למי שלקה בשבץ מוחי בהתאם להנחיות. 

טיפול לאחר התאוששות

מרבית המקרים של שבץ מוחי הם כאלה שמותירים את האדם בחוסר יכולת להפעיל את הגוף כמו בעבר, לכן ייתכנו בעיות בהליכה, בדיבור, בהזזת הרגליים והידיים כמו גם בעיות בישיבה, רחצה, הליכה, שמירה על שיווי משקל, וכדומה. במקרים כאלה דרוש טיפול פיזיותרפיה בבית אחרי אירוע מוחי או בבית החולים. כיום, מרבית בתי החולים מציעים טיפול כזה באשפוז יום בעוד שקופות החולים מאפשרות טיפול של מומחים בבית המטופל. עם זאת, רק טיפול בבית הפרטי על ידי פיזיותרפיסט מקצועי – יעזור לשקם בקלות את הגוף ובצורה נוחה ללא נסיעות לבית החולים, ללא המתנה מעיקה וטרטור המטופל. לכן רבים בוחרים טיפול פיזיותרפיה בבית עם סיוע כספי של קופות החולים, של המוסד לביטוח הלאומי ותביעת הביטוח הסיעודי. 

כתוב/כתבי תגובה