טיפולי אורתודונטיה – לשם מה וכיצד מבצעים אותם

לא מעט צעירים ומבוגרים נדרשים לעבור במהלך חייהם טיפולי אורתודנטיה. אלו טיפולים המיועדים, בין היתר, לצורך יישור שיניים זאת על מנת שהן יישבו אחת ליד השנייה בצורה חלקה, ללא מרווחים ביניהן, ובאופן שיהיה נכון מבחינה אסתטית ומעשית.

מטופלים שנדרשים לעבור טיפולי יישור שיניים, מתמודדים לא פעם עם מצב של קשיים בדיבור, בלעיסה, ליקויי סגר וכן פגמים אסתטיים שיכולים להחריף עם הזמן. בדרך כלל, נהוג לבצע טיפולים אלו בגיל צעיר כאשר שיניי חלב נופלות ומתחלפות בשיניים קבועות, כאשר יש אפשרות לתקן את הפגמים ולאפשר תהליך התפתחות טוב יותר. עם זאת, במהלך השנים החלו גם לבצע טיפולים אורתודנטים גם אצל מטופלים מבוגרים.

אחד המומחים הגדולים בתחום זה, הוא ד"ר שמעון סלוק אשר מנהל מרפאת מומחים שמספקת טיפולי שיניים שונים ומגוונים לקהל הנרחב, בין היתר גם טיפולי אורתודנטיה. הטיפולים מיועדים לגברים ולנשים, מבוגרים וילדים, על פי הצורך. במרפאה אפשר למצוא את הציוד המתקדם ביותר וכן את התנאים הטובים ביותר לצורך טיפולי שיניים.

כיצד יודעים אם צריך טיפול אורתודנטי?

באופן טבעי, לא כל אחד צריך לעבור טיפול אורתונדטי. על מנת לדעת האם יש צורך בכך, אז צריך לפנות אל רופא שיניים שיבחן את המבנה ויחליט האם זה נכון לבצע טיפול כזה, מתי להתחיל אותו וכיצד לבצע אותו.

ההחלטה של הרופא תתקבל על פי מבנה השיניים, על פי אופי הצמיחה וההתפתחות שלהן, וכן על פי הערכה סבירה מה יהיה המצב בעתיד. כלומר, בהנחה והן יתפתחו בנקודה מסוימת אפשר להניח האם יווצר רווח מסוים בין השיניים או האם הסגירה של הלסתות לא תהיה שלמה.

חשוב להדגיש, תהליך הטיפול חייב להתחיל בנקודת זמן מסוימת, כלומר לא מוקדם מדי בשביל לא לפגוע בתהליך התפתחות השיניים וכן לא מאוחר מדי, אז הבעיה עלולה להחמיר ותהליך הטיפול יהיה מורכב יותר ואולי גם לא ישיג את התוצאות האופטימאליות.

תהליך הטיפול עצמו יכול להיות ארוך ולהימשך מספר חודשים ואף שנים, אך בסופו ניתן לראות תוצאות איכותיות, גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה מעשית.

כיצד מתבצע הטיפול בפועל?

בשלב הראשון הרופא יבצע אבחון באמצעות צילום וכלים אחרים שעומדים לרשותו, כאשר בשלב השני הוא יבנה את המודלים הרלוונטיים על מנת שיוכל להשתמש באמצעים הנדרשים לצורך ביצוע העבודה.

תהליך הטיפול כולל התקנת ברזלים וסמכים על השיניים, שימוש בגשר, כל זה על מנת לייצר מצב בו השיניים ינועו בעדינות ובאיטיות זו לכיוון זו, עד לנקודה בה המרווח ייסגר לגמרי. מדי מספר שבועות אמור המטופל להגיע אל הרופא על מנת שזה יבחן את קצב התקדמות הטיפול וכן להגביר או להחליש את הלחץ על השיניים, כאמור, עד שהן יוצבו זו לצד זו בצורה מסודרת.

כתוב/כתבי תגובה