טיפול נטורופתי בכבד שומני

טיפול נטורופתי בכבד שומני

רבים האנשים בעולם ובארץ, שאינם יודעים אבל הם מחזיקים בגופם מחלה שנקראת כבד שומני. כבד שומני היא מחלה שמייצר מצב לא תקין בגוף המונע חילוף חומרים נורמאלי ותפקוד טוב של מערכות החיסון והעיכול. לכן חשוב לשמור על כבד שאינו שומני ובכך לגרום לתהליכי הגוף לעבוד טוב יותר ולשמור על משקל טוב ואורך חיים בריא. מה זה כבד שומני, כיצד מאבחנים ואיך מטפלים – בהמשך.

מה זה כבד שומני?

כבד שומני היא מחלה הנפוצה בעשרים אחוזים מהאוכלוסייה. הכבד השומני מלבד הייתו מונע תהליכים בריאים לגוף, הוא גם יכול להוביל למחלות כבד כרוניות ואף לשחמת הכבד שגורמת לכבד נזק בלתי הפיך. הכבד שלנו אחראי ליצור מיצי מרה, ליצירת אנרגיה, שמירת רמת הוויטמינים בגוף מסנן רעלים ומסייע לקרישת דם ולכן חשוב שהוא יהיה תקין ולא שומני.

כיצד מאבחנים כבד שומני?

כבד שומני מאבחנים בדרך כלל עם בדיקת אולטרסאונד מקיפה אך לעיתים ניתן לאבחנו באמצעות מישוש מקצועי בבטן. אנשים שסובלים ממחלה זאת הינם אנשים שצורכים אלכוהול ברמה גבוהה, או אנשים שצורכים מאכלים רווי כולסטרול, ומאכלים שאינם בריאים. כבד שומני נמצא בדרך כלל אצל מטופלים שאינם מקפידים על תזונה נכונה שכוללת סיבים בריאים ומינרלים.

מהו טיפול נטורופתי לכבד שומני?

כיום ישנה דיאטת ניקוי כבד וטיפול נטורופתי שכולל תפריט מיוחד לשיקום הכבד וניקויו. הטיפול נעשה דרך שינוי אורח החיים, איזון הגוף ומניעת התפתחותו של כבד שומני. טיפול נטורופתי כולל הרכבת תפריט מיוחד והכוונה לפעילות גופנית שמסייעת להפטר מכבד שומני שעלול לגרום גם לסכרת, לחץ דם גבוה, מחלות לב וכלי דם.

מה כולל הטיפול הנטורופתי

טיפול זה יכלול אבחון של המטפל, בדיקת אורח החיים של המטופל ושינוייו על ידי תפריט שכולל הרבה נוזלים, ומאכלים שמסייעים לניקוי הרעלים הפנימיים. בנוסף ישולבו גם ויטמינים חיוניים, ופעילות פיזית נכונה שתעזור להוריד במשקל במידה וקיים משקל עודף.

בין המאכלים הבריאים ניתן למצוא: דבש, תה ירוק, עלים ירוקים, ירקות, אגוזים, פירות, דגים, מוצרי עוף, כבד ועוד.

בנוסף, הטיפול משולב עם תרגילים שהמטופל מתבקש לבצע כמו אימוני אירובי, הרמת משקולות, ריצה הליכה ומגוון תרגילים בהתאמה אישית.

עוד יפעל המטפל על מנת להוריד מהתזונה מאכלים ומשקאות שמחמירים את המחלה כמו: מיצים, סוכר, קפאין אלכוהול, הרגלי עישון, שומן טרנס ועוד. בנוסף, הטיפול מסייע לערנות, למראה העור, ולשמירה על גוף בריא חטוב ונפש בריאה.

כתוב/כתבי תגובה