מרפאת שיניים רב-תחומית – מה זה ולמה משתלם לפנות אליה

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות שינוי מקיף בתחום הרפואה בכלל ובפרט בתחום רפואת שיניים. השינוי נובע הן במה שהמרפאות מספקות למטופלים וכן ביחס אליהם. מרפאות שיניים דואגות לספק היום למטופלים שלהן הרבה יותר שירותים ואמצעים מאשר נהגו לספק בעבר.

השינוי נוצר, הן בזכות העובדה שהיום מרפאות שיניים יכולות לספק הרבה יותר שירותים אך גם בזכות העובדה שהן מתייחסות אל מטופלים כלקוחות ומכירות בכך שיש להם אפשרויות בחירה. לקוח שפונה אל מרפאת שיניים עושה זאת אחרי שהוא בוחן שורה של מרפאות, ואם הוא לא מרוצה הוא יחפש מרפאה אחרת.

כאשר מטופל פונה אל מרפאת שיניים, הוא רוצה לקבל במקום אחד את כל השירותים הרלוונטיים עבורו ועבור בני משפחתו. כך הוא לא יצטרך להתנייד בין מרפאות, כך התוכנית תבוצע במלואה במקום אחד, בין אם מדובר בטיפול קצר מועד או בטיפול ארוך טווח. זו הסיבה שמרפאות שיניים בונות את עצמן כיום, באופן רב תחומי.

מה זו מרפאה רב תחומית?

בעבר, כשהלכנו אל רופא שיניים במודיעין או בכל מקום אחר, היינו יכולים ליהנות משירותים ספציפיים מאוד במרפאה. שירותים בסיסיים של רופא שיניים, שירותי שיננית, ואם הרופא היה מתמחה בתחום טיפול מסוים, אז היינו יכולים "להנות" גם ממנו.

היום לעומת זאת, רופא שיניים במודיעין ובמקומות אחרים יציעו לנו הרבה יותר שירותים ויעסיקו במרפאה שלהם מספר רופאים מומחים בתחומים שונים. למשל, הם יציעו לנו שירותי רפואה למבוגרים ולילדים, שירותי הלבנת שיניים, שירותי שיקום הפה, אורתודנטיה, טיפולי אסתטיקה כמו ציפוי שיניים, טיפולי שיניים ביום אחד, למשל, השתלות ועוד.

אומנם גם היום רופא שיניים במודיעין שמחזיק באמתחתו מרפאה רב תחומית יצטרך להשתמש בגורמי מקצוע חיצוניים, על מנת שיספקו לו תמיכה בין אם זה בצילומים, בניית דגמים או בהיבטים אחרים. אך ההבדל הוא, שרוב הטיפולים מתבצעים במרפאה עצמה ולא במקומות אחרים.

חשוב להדגיש, מעבר לעובדה שהמרפאה מספקת מגוון רחב של טיפולים כאלה ואחרים, אזי שכיום רופאי שיניים מקפידים שהמרפאה גם תהיה מקום יפה, מעוצב, מסודר, מקום שנעים בו למרות שמדובר במרפאת שיניים. זה חלק מהשירות וההבנה שהמטופלים הם לקוחות לכל דבר.

כיצד בוחרים מרפאת שיניים רב תחומית

ראשית, יש לבחון מה בדיוק המרפאה מספקת, האם היא מציעה את כל השירותים, והאם ניתנים על ידי רופאים מומחים ומומלצים.

שנית, יש לבחון באילו מועדים המרפאה מספקת את השירותים, האם היא זמינה לרשות המטופלים בכל עת, כולל טיפולי חירום במידת הצורך. יש לוודא שהמרפאה מסוגלת לספק למטופלים את כל השירותים בכל עת.

שלישית, חשוב לבחון איך המרפאה נראית, איך היא מעוצבת, עד כמה נעים לשהות בה בין הטיפולים ובזמן הטיפולים.

ארבע, חשוב לבחון כמובן את שאלת העלויות עבור הטיפולים השונים, בפרט כשמדובר על טיפולים מורכבים.

כתוב/כתבי תגובה