רשלנות רפואית

מחלות נדירות – מה הן?

רשלנות רפואית

מחלות הן דבר מאוד נפוץ, שפעת, אנגינה ודלקת ריאות הן מחלות שכמעט כול אחד מאתנו חוטף בשלב כזה או אחר של חייו. ובכל זאת ישנן מחלות נדירות שאנו לא נחשפים אליהם כלל וכלל במהלך חיינו, אך ישנם אנשים החולים בה. מחלה נדירה היא מחלה שאחוז קטן מהאוכלוסייה חולה בה וכך היא גם נמדדת. מחלות נדירות לא חייבות להיות קטלניות אך פעמים רבות הן כאלה והן מהוות פעמים רבות בעיה לאנשים החולים אותם. ישנם סוגים רבים של מחלות נדירות כאשר אחד הנפוצים בהם הוא מחלות גנטיות. מחלות גנטיות הן מחלות העוברות בתורשה מהאם או האב שנושא את הגן המסוים של המחלה הנדירה. מחלות גנטיות פעמים רבות לא ניתן לטפל בהן אך יש צורך אקוטי לאבחן אותן כראוי.

רשלנות רפואית בגילוי מחלה נדירה

אחד הדברים הקשים ביותר הוא שכאשר מתרחשת רשלנות רפואית בגילוי מחלה נדירה. אבחון של מחלה נדירה הוא דבר קשה לביצוע שיכול להתבצע על משך מספר שנים. עקב העובדה שמדובר במחלה נדירה הרי שקשה יהיה לאבחן אותה. עם זאת כאשר מדובר על מחלות גנטיות פעמים רבות ניתן לאבחן את המחלה עוד בשלב ההיריון וכך לדעת איזו מחלה זו. אף אחד לא אוהב להיות חולה אך רשלנות בעת גילוי של מחלה נדירה זה דבר חמור מאוד שיכול לגרום לבעיות רבות ואף להוביל למוות במקרים קיצוניים. מכאן שישנה חשיבות רבה לאבחן את המחלות בצורה הטובה ביותר ולעשות זאת כמה שיותר מהר.

כיצד להימנע מרשלנות רפואית בעת גילוי מחלה נדירה?

בכדי להימנע מרשלנות רפואית בעת גילוי של מחלה נדירה עלינו לעשות מספר דברים. הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לדאוג לקבל מספר חוות דעת מרופאים שונים בכדי לדעת מה המחלה האמתית שתוקפת אותנו. אל תסתפקו בחוות דעת אחת אלא לכו להרבה רופאים בכדי לדעת מהי המחלה שתקפה אתכם. לצורך כך ניתן ורצוי להיעזר בביטוח בריאות פרטי שיכול לסייע לכם רבות לקבל חוות דעת נוספות מרופאים וזוהי סיבה מצוינת מדוע כדאי לעשות ביטוח בריאות פרטי. התייעצו עם הרופאים גם בנוגע לטיפול המוצע במחלה הנדירה ולא רק באבחון המחלה. ככל שתשמעו יותר חוות דעת כך תהיו יותר מרוצים מהאבחון ומהטיפול וכך הרשלנות תימנע. אל תזלזלו בכלל במחלות נדירות וברשלנות בעת הגילוי שלהן ובעת הטיפול שלהן מכיוון שהדבר יכול להוביל לבעיות רבות שיש להימנע מהן.

כתוב/כתבי תגובה