צמחי מרפא וויטמין D

למה חשוב שלא יחסר לכם ויטמין D

ויטמין D נחשב לאחד המולקולות החשובות בגוף האדם. כאן מדובר על ויטמין שנוצר בתגובה לחשיפת הגוף לשמש. כיוון שבמציאות של החברה המערבית במרבית המקרים החשיפה לשמש מינימלית ואינה מספיקה לייצור רמה תקינה של ויטמין זה, רוב האנשים משתמשים בתוסף של ויטמין די.

מדוע חשוב לצרוך ויטמין D?

רבים אינם מודעים לתפקידים החשובים של ויטמינים בגוף ולכן הם אינם מייחסים להם חשיבות יתרה. בכל הקשור אל ויטמין D חשוב לדעת שמדובר על ויטמין חיוני ביותר לחוזק ולבריאות של העצמות בגוף האדם. ויטמין זה עוזר לספיגת הסידן בעצמות ובדם ומעודד את בניית העצם. כמו כן, ויטמין זה עוזר במניעת או הפחתת פירוק העצם וכך רוב גדולים הסיכויים שלא ייווצר מצב בו אנשים יאלצו להתמודד עם שברים מרובים בגוף משום עצמות שאינן חזקות דיין. 

חוסר בויטמין D בגוף – כיצד הדבר בא לידי ביטוי?

חוסר של ויטמין D בגוף יכול להוביל להחמרה של מחלות מפרקים, חולשה גדולה בשרירי הגוף, החמרת כאבי השרירים באם סובלים מפיברומיאלגיה, שבר בצוואר הירך. בנוסף, חוסר בוויטמין זה יכול להוביל את האדם למצב רוח ירוד, הזעת ראש אצל תינוקות, עייפות, מערכת חיסונית חלשה או להעיד על כך שהאדם סובל מיתר לחץ דם, השמנה, סוכרת ומצבים רפואיים נוספים. נכון להיום כל מי שבעל גוון עור כהה, כל מי שנחשף מעט מאוד לשמש, כל מי שמבוגר יותר מגיל חמישים, בעל עודף משקל וכאבי עצמות, רצוי שיבקש מהרופא בדיקות דם ושיתחיל לצרוך תוסף ויטמין D.

"בשנה האחרונה בה כל העולם מתמודד עם מגפת הקורונה, ויטמין D זכה לכותרות ראשיות, שכן יש הטוענים שוויטמין די מסייע בהתמודדות עם מחלת ה- COVID-19 ושהוא עוזר להתגונן מפני קורונה", מסביר אמיר פרלמן.  

אתם מוזמנים להיכנס לאתר של פרלמן סחר ולרכוש מגוון ויטמנים וצמחי מרפא במחירים הוגנים

כתוב/כתבי תגובה