באילו מקרים יש צורך בהשבחת זרע

לאחר תקופה של שנה במהלכה לא הצלחתם להיכנס להיריון, רופא הנשים שלח הציע לשלוח אותך ואת בן זוגך לביצוע בדיקות שונות כדי לוודא שהכל תקין במערכות הרבייה של שניכם. בין הבדיקות שבן זוגך נדרש לבצע היא בדיקת זרע, זאת במטרה לבחון את איכות תאי הזרע ולהבין האם קיימת בעיה. לאחר קבלת תוצאות הבדיקה הרופא מחליט להפנות את שניכם לטיפולים נוספים הכוללים גם השבחת זרע.

צריכים להבין מה המשמעות של הבדיקות והטיפולים הללו, ומה המשמעות של תהליך השבחת זרע? ריכזנו את כל הפרטים שכדאי לדעת במאמר הנוכחי.

מהי השבחת זרע?

מדובר על תהליך המתבצע במעבדה, במהלכו הזרע של הגבר עובר הכנה מלאכותית לצורך הזרקתו אל הרחם של האישה. ההליך נועד בכדי לבודד את תאי הזרע החלשים מאילו החזקים יותר, כך שעולים הסיכויים להשגת היריון באמצעות השבחת הזרע על ידי ריכוז תאי הזרע המהירים והאיכותיים ביותר הנמצאים בריכוז הגבוה ביותר.

מתי עולה הצורך לעשות השבחת זרע?

כאמור, הליך השבחת זרע מאפשר למיין ולסנן את תאי הזרע הטובים ביותר של הגבר לצורך הזרקתם לרחם האישה. משום כך הליך השבחה מתקשר באופן ישיר לתהליך הזרעה תוך רחמית, במהלכו הרופא מזריק את תאי הזרע המושבחים ישירות אל רחם האישה כדי להשיג היריון.

הצורך בהשבחת זרע והזרעה תוך רחמית עולה לרוב אצל זוגות שאינם מצליחים להיכנס להיריון מסיבה לא ידועה, או כאשר ידוע כי ספירת תאי הזרע של הגבר נמוכה ויש לבצע סינון והשבחה של הזרע כדי להוציא את תאי הזרע האיכותיים ביותר. 

הליך השבחת זרע מיועד גם עבור זוגות חד מיניים המעוניינים להשיג הריון, כך שתהליך המפגש בין הביצית לזרע מתבצע בדרך עקיפה על ידי הזרקת זרע של הגבר אל רחם האישה. 

 

למידע נוסף על הליך השבחת זרע היכנסו לאתר של https://gavriel.org.il/

כתוב/כתבי תגובה