פרחי באך לדכאון וחרדה

איך לטפל בחרדה?

דומה כי עומס החיים והלחצים שאנשים מתמודדים איתם גורמים למצוקות לא מעטות. הוסיפו לכך את הידע הרב ואת החשיפה לחדשות והנה קבלתם את התופעה שהולכת וצוברת תאוצה בקרב רבים – חרדה. חרדות אלו רגשות של פחד שמאיימים על האדם שסובל מהם וגורמים לו לקיפאון ולחוסר פעילות. החרדות פוגעות באיכות החיים של מי שסובל מהם וגורמות לו לאבדן השמחה ופגיעה משמעותית באיכות החיים, ראו כאן דוגמא!

מהו הטיפול בחרדות?

במידה ואדם מתמודד עם חרדות עליו למצוא את המענה המתאים שיוכל לאזן אותו ולגרום לו לשלוות נפש. יש דרכים שונות לטיפול ומגוון פתרונות שיכולים להביא תועלת. כמובן שהטיפול צריך להיות מותאם לפי חומרת המצב, לפי אופי המטופל ובהתאם לסוג החרדות. וזאת כי שהטיפול אכן יביא את התועלת הרצויה וישפיע כנדרש על נפשו של האדם. המטרה הינה להשיג את השלווה הרצויה ולהשרות על האדם את הביטחון ואת התחושה הנינוחה אותה הוא רוצה לחוש.

גוף ונפש וטיפול מותאם

הטיפול הנכון רואה את האדם כמכלול השלם שכולל גוף ונפש. וכל תנודה או חסר באחד מבין השניים משפיע על האיזון ועל ההרגשה הכללית של האדם. לכן צריך להתאים את הטיפול ולבדוק את הגורמים לחרדה. פעמים יהיה צורך לשלב טיפול תזונתי ופעמים טיפול תרופתי. אך תמיד יוכלו גם שיחות להועיל ולהביא תועלת. בכל מקרה חשוב מאוד לעקוב אחרי הטיפול שניתן והתוצאות שלו, כדי לבדוק התקדמות ולוודא כי אכן הטיפול משפיע לטובה. במידה וקיימת הרעה במצבו של המטופל חשוב יהיה לשנות את כיוון החשיבה ואת שיטת הטיפול המתאימה לו. וזאת כדי לוודא כי המטופל עובר את הדרך הקצרה והמהירה ביותר לשינוי ניכר באורח החיים שלו, ויש לו כלים להתמודד עם החרדות.

> קראו גם על פרחי באך לדכאון וחרדה!

כתוב/כתבי תגובה