פריצת דיסק בצבא

כיצד לטפל במקרים של פריצת דיסק

לכל עמוד שדרה יש את נקודות התורפה שלו. פריצת דיסק היא אירוע שיכול לקרות לכל אחד, וחשוב לדעת במה מדובר ואיך מטפלים בזה

בעמוד השדרה שלנו יש חוליות שביניהן יש שכבה מקשרת מחומר רך וצמיגי, הנקרא דיסק. בכל פעם שאנחנו נעים החוליות נעות בהתאם לתנועה, ומה שמאפשר תנועה חלקה מבלי לחכך חוליה בחוליה הוא הדיסק. הדיסק הוא חומר חשוב מאוד שחיוני שיישאר תחום בין החוליות, משום שכל פריצה שלו מגבולות עמוד השדרה יוצר כמה בעיות. זוהי פריצת הדיסק המוכרת, או בגרסה רכה שלה יותר היא נקראת בלט. הבעיה הראשונה היא היעדר חומר ההפרדה והבידוד בינן החוליות. הבעיה השנייה שהוא יוצר היא הלחיצה על העצבים הרבים שמקיפים את עמוד השדרה, כך שכל לחץ עליהם מביא לכאב עז או תחושת אי נוחות.

סכיאטיקה

הכאבים והלחץ משפיעים לכל אורך העצבים. מכיוון שעצבים אלה מגיעים לכל מקום בגוף, פריצת דיסק וההשלכות שלה יכולות להקרין לכיוון הגפיים. בדרך כלל, מקום פריצת הדיסק קובע לאילו גפיים יוקרן הכאב. במקרים רבים, פריצת הדיסק קורית בתחתית עמוד השדרה ומכיוון שכך, היא מקרינה כאבים ולחץ לכיוון הרגליים. יכול להיות שפריצת הדיסק תגרום לשיתוק קל מרוב לחץ, יכול להיות שתגרום לנימול ולכאב חזק מאוד ובלתי נסבל. לכל התופעות אלה קוראים סכיאטיקה. הסכיאטיקה היא בעצם סך כל התופעות הקשות שיש לנו בזמן התקף של פריצת דיסק וכדי למנוע אותה יש לפעול בכמה דרכים.

טיפול נגד כאב

ראשית, אם יש אפשרות להימנע ממשקל יתר שלוחץ על הגב מה טוב. במקרים חמורים מבצעים ניתוחי גב, אולם הם לא תמיד עוזרים ואף גורמים לעתים להחמרה במקרים אחרים, מטופלים הלוקים בכך פונים לרפואה משלימה ונעזרים בטיפולים כמו דיקור סיני. ויש כמובן אוסטיאופתיה. אוסטיאופתים מטפלים בכאבים החזקים אצל מטופלים כאלה ובכלל, אצל כל מי שמשתמש הרבה בגוף שלו בספור ובעבודה וסובל מכאבים שמקורם בגב, כאבי צוואר ומפרקים. היא רפואה משולבת שהוכיחה את יעילותה בסילוק כאבים ומניעתם לעתיד. אוסטיאופתים מטפלים בבעיות כאב כרוניים כדי למנוע הישנות הכאב, והם עובדים עם כל מי שסובל מהתקפי כאב.

כתוב/כתבי תגובה