רפואה סינית

3 סיבות ללכת על רפואה סינית ולא רפואה מסורתית

רפואה סינית
הרפואה הסינית השייכת לרפואה האלטרנטיבית, כבר שנים רבות צועדת יד ביד עם הרפואה המערבית. רופאים בכל רחבי העולם מסכימים עם יסודות הרופאה הסינית ותומכים בה, וישנם אף רופאים שמגיעים לכנסים והשתלמויות בהם מרצים מטפלים סינים בכל העולם.

בשל כך, אנשים רבים כיום פונים למזור ברפואה הסינית ונמנעים מקבלת שירותים של רפואה מסורתית הלוא היא הרפואה הקונבנציונאלית הכוללת – מתן תרופות, עירויים, ניתוחים, ושלל פתרונות מקובלים ברפואה הקונבנציונאלית. אבל מדוע נמנעים אנשים רבים מרפואה קונבנציונאלית ופונים לרפואה הסינית? מצאנו לכם 3 סיבות ללכת על רפואה סינית ולא מסורתית.

הימנעות מתרופות – אנשים רבים בארץ ובעולם הבינו כי מתן תרופות כימיות עלולות להחמיר את מצבם. תרופות רבות שניתנות כנגד מחלות או כאבים כרוניים, מובילות במקרים רבים לכניסה אל 'מעגל קסמים' בו האדם תלוי וכלוא בהשפעות התרופה. התרופות מלאות תופעות הלוואי, מחמירות פעמים רבות את מצב המטופל, ולעיתים רבות כבר מאבדות מהשפעתן – מה שגורם לתלות בתרופות חזקות יותר.

הרפואה הסינית אינה דוגלת במתן תרופות אלא באבחון הבעיה הרפואית מהשורש וטיפולה ללא תרופות אשר רק מאלחשות את הכאב בצורה נקודתית ולא מסייעות לטווח הרחוק. הרפואה הסינית דוגלת בעקירת הבעיה מהשורש דרך טיפול תזונתי, דיקור, ושאר שיטות רפואה מומלצות.

שינוי בהרגלי הצריכה – בזמן שהרפואה הקונבנציונלית לא תמיד עומדת על ההרגלים של המטופל שמביאים אותו לסבל – הרפואה הסינית עוסקת בעיקר באבחון. רפואה סינית שמה דגש על אורח חייו של האדם, על הרגלי התזונה שלו, חיי היום יום, הלחצים, איכות השינה שלו ועוד. לאחר אבחון מקיף נעשים שינויים בהרגלים החיים של האדם שמיטיבים עימו ובכך מסייעים לבריאותו.

חיבור לגוף ולנפש – בזמן שהרפואה הקונבנציונאלית המסורתית מקנה חיים של תלות בכדורים, בניתוחים ומשככי כאבים – הרפואה הסינית דוגלת בחיבור לגוף ולמה שהנפש מבקשת. הרפואה הסינית שמה דגש על חיבור גוף ונפש ומאמינה שגוף בריא נמצא בנפש מבריאה ורגועה.

רפואה סינית מנסה להבין מה הגוף צריך. האם הוא צריך מנוחה? פעילות גופנית? ניקוי ממשככי כאבים? ואולי מדובר בשינוי מקום שינה או מגורים?. דרך הרפואה הסינית ניתן ללמוד הרבה על הגוף שלנו ועל הנפש שלנו, וניתן להיות מודעים לצרכים שלהם תוך טיפול נקודתית בכל בעיה בשילוב של צמחי מרפא מרגיעים.

כתוב/כתבי תגובה