רנטגן

רנטגן

כאשר יש לנו בעיה רפואית, אנו פונים לרופא המשפחה שלנו לצורך אבחון. הרופא מתשאל אותנו לגבי התחושה הכללית שלנו ולאחר מכן שולח אותנו לבצע בדיקות כמו צילומים, בדיקות דם או בדיקות שתן. הבדיקות מסייעות לרופאים להגיע אל סתרי הגוף כדי לגלות את הבעיה ולטפל בה בהקדם. אחד המכשירים המשמעותיים ביותר המסייעים בביצוע הבדיקה הוא צילום רנטגן.

רנטגן

יתרונותיו של צילום אחד

צילום רנטגן הוא בדיקה נפוצה. כל אחד מאתנו ביצוע צילום כזה פעם אחת בחייו לפחות. אחד היתרונות המשמעותיים שלה הוא שלא מדובר בבדיקה פולשנית. כמו כן, צילום הרנטגן אינו כולל תופעות לוואי ואינו כואב. יתרון משמעותי נוסף הוא שהצילום מאפשר לרופאים לקבוע את הבעיה, בייחוד אם מדובר בשבר עצמות או דלקת ריאות. הרנטגן הוא הבדיקה הראשונית שמבצעים, לפני שניגשים לבצע בדיקות נוספות כמו CT או MRI.

להבדיל בין הסוגים הקיימים

ישנו מגוון רחב של צילומי רנטגן. אלה כמה מן הבולטים שבהם:

  • צילום חזה – בצילום זה מבחינים הרופאים היטב בצלעות ובצל הלב. המטופל נשלח לבצע בדיקה זו כאשר קיים חשש לדלקת ריאות, כשהמטופל סובל מקוצר נשימה או כשהמטופל סובל מחבלה בעקבות פגיעה פיזית קשה כמו תאונת דרכים.
  • צילומי עמוד שדרה – צילום שנועד להראות את חוליות הגב. הצילום מתבצע כאשר המטופל סובל מעקמת או מכאבים בגבו.
  • צילום אגן – בדיקה אשר קובעת את מצבו של האגן. צילום אגן מתבצע בעת חבלה כמו מעידה או תאונת דרכים. היא חשובה בעיקר עבור אנשים אשר סובלים מאוסטאופורוזיס – מצב שבו הסידן בורח מהעצם וגורם להידלדלותה.
  • צילום סינוסים – צילום מערות האף אשר נועד לאבחן שברים או לאשר את החשד לסינוסיטיס.

צילום רנטגן עד הבית

אנשים רבים זקוקים לבדיקות רנטגן, אך עבור חלקם היציאה מהבית לצורך ביצוע בדיקה זו הופכת לאתגר. במקרים רבים אלה אנשים מבוגרים אשר מתניידים בכיסא גלגלים וזקוקים לליווי של אחד מבני המשפחה. חברת MEDIX at HOME באה לפתור את הבעיה הזו, על ידי כך שהיא מציעה שירותי צילום רנטגן עד לביתו של המטופל. בדרך זו, המטופל פטור מהיציאה המורכבת מהבית ומההמתנה הממושכת בתור.

כתוב/כתבי תגובה