טיפול בפצעים בפנים

למה מופעים פצעים בפה?

פצעים בחלל הפה

הן תופעה מטרידה וכואבת מאוד. אמנם הם לא נראים לעין וגם הגודל שלהם קטן מאוד, אבל ההשפעה שלהם על החיים שלנו רבה מאוד. כי כאשר יש לנו אפילו פצעון אחד בתוך הפה אנחנו עלולים לסבול ממנו בצורה משמעותית. הקושי לאכול, לשתות וגם לדבר משמעותי מאוד. והוא גורם לנו לתחושה של מוגבלות רבה. כ זה כשיש גם פצעון אחד בתוך הפה, ומה קורה כאשר יותר מפצע אחד מופיע? לא פעם הם מגיעים בקבוצות וממלאים את חלל הפה שלנו באזורים כואבים ורגישים מאוד.

ממה הם נגרמים?

קשה לקבוע מהי הסיבה המדויקת שגרמה להופעת הפצעים הללו. אבל בכל זאת יש מספר גורמים אשר הם אלו שעלולים לעמוד מאחורי התופעה. אם גם אתם סובלים מפצעים בפה  ואתם רוצים לדעת מהי התרופה לכך. קראו הלאה.

התזונה שלנו והפה

התזונה שלנו משפיעה על כל מערכות הגוף. אין על כך עוררין. גם הפה שלנו שותף לעניין זה והמצב בתוכו בהחלט נובע ממה שאנחנו מכניסים לתוכו. ולכן אם יש לכם אפטות ואתם סובלים מפצעי בפה, כדאי מאוד לבדוק מה אתם אוכלים. לא פעם הפצעים נובעים מתזונה קלוקלת שמכילה פחמימות וסוכרים ולא כוללת גם ירקות, פירות וחלבונים. במידה ויש לכם פצעים בפה או בפנים מומלץ לבדוק ממה מורכבת התזונה היומית שלכם. ההמלצה בטיפול לפצעים בפנים או בפה היא להוסיף פירות וירקות וכן חלבונים. כמובן שלצד זאת יש להפחית את צריכת המתוקים והפחמימות הריקות שלא תורמות מאומה לבריאות שלנו.

התורשה והפצעים בפה

לצד התזונה אי אפשר להתעלם מכך שלפצעים בפה יש גם גורם גנטי. וזה אומר שאם להורים שלכם היו פצעים בפה, גם אתם עלולים לסבול מהתופעה. אמנם מול התורשה והגנטיקה אין הרבה מה לעשות, אבל הידיעה שיש לכך גורם בהחלט עשויה להועיל לכם. כמו כן אם ידוע לכם שיש נטייה גנטית תוכלו להגן ולשמור על תזונה מאוזנת כדי למנוע את הופעת הפצעים הללו בפה.

שיטות לריפוי

יש משחות מקומיות וכן תרופות שיוכלו להועיל ולהקל על הכאבים. כמו כן תזונה נכונה תוכל למנוע את הופעת הפצעים בפה.

קראו עוד על: צמצום היקפים

כתוב/כתבי תגובה