מדוע לימודי רפואה בליטא הם האופציה הנכונה בשבילך

אם אתה חושב על לימודי רפואה והתחלת להבין שלפקולטות השונות בארץ לא תצליח להתקבל, כדאי שתעשה חישוב מסלול מחדש. ראשית, האפשרויות שלך לא נגמרות רק בתוך ישראל ושנית, אין שום סיבה בעולם שבגללה אתה צריך לוותר על החלום להיות רופא לפני שבכלל ניסית זאת. לכן אפשרות טובה שכדאי לבחון היא האופציה של לימודי רפואה בחו"ל והגיע הזמן להבין שלא רק איטליה או גרמניה הן אופציות טובות. אפשרות אחרת יכולה להיות לימודי רפואה בליטא כאשר שני המסלולים שזמינים עבורם נמצאים בווילנה בירתה. אם חשבת לרגע שיהיה עליך להתמודד עם למידת שפה חדשה כדאי שתדע שזה לא מדויק שכן ליטא מציעה, בין היתר, גם מסלול לימודים באנגלית. לכן שווה לבדוק את האופציה הזאת לעומק ולראות האם בעזרת הכנסת האורחים של ליטא תוכל להגשים את חלומך ולהפוך להיות רופא מהמערכת.

איך מתמודדים עם בחינות הכניסה?

אם אתה חושב על לימודי רפואה בליטא באוניברסיטת וילניוס כדאי שתדע שמדובר על תנאי קבלה שכוללים:

  1. תעודת בגרות מלאה הכוללת לימודי ביולוגיה וכימיה
  2. מבחן כניסה בביולוגיה
  3. ראיון אישי

לעומת זאת, אם אתה חושב על לימודי רפואה באוניברסיטת קאונס שבליטא הרי שתנאי הקבלה שבהם יהיה עליך לעמוד כוללים:

  1. תעודת בגרות מלאה שכוללת לימודי ביולוגיה וכימיה, חשוב לדעת שיש עדיפות לבעלי ציונים קבועים יותר.
  2. מבחנים מקצועיים בתחומים: ביולוגיה, פיזיקה וכימיה.

מהדוגמה הזאת אתה יכול להסיק שאחד מהדברים הכי חשובים שצריך לעשות לפני שנוסעים ללמוד רפואה בחו"ל זה פשוט לברר מהן דרישות הקבלה. בהתאם לכך תוכל להחליט איך אתה רוצה להתכונן לבחינות הללו וכדאי לדעת שהאפשרות של מכינה בישראל בהחלט יכולה להתאים. יש היום מספר מכינות כאלה שמטרתן לעזור לסטודנטים שרוצים ללמוד בחו"ל להתקבל לפקולטות המיועדות ולא כדאי לוותר על כך.

בחר את המכינה הטובה ביותר שיש

למרות שקיימות היום בישראל מספר מכינות שיכולות לסייע לך בהתמודדות עם הבחינות הצפויות בליטא, לא בכל מקום תקבל את הטוב ביותר. לכן שווה להשקיע ולברר כמה שיותר פרטים אודות המכינה ולא רק את המחירים כי עדיף לבחור במקום הכי רציני ומוביל שקיים.

כתוב/כתבי תגובה