כריכים בריאים

מדוע כדאי שתשלבו תפריט כריכים בריאים בתזונה היומיומית שלכם?

 

אוכל בריא
שלבו בתזונה אוכל בריא וטעים

יתרונותיה של ארוחת בוקר דשנה כבר נידונו רבות, וחשיבותה של ארוחה זו ידועה לשמצה. אך כאשר בפניכם יום עבודה או יום לימודים ארוך שמתחיל בשעות מוקדמות למדי של הבוקר, לא תמיד יש זמן לצרוך את מנת המזון החיונית כל כך, הדרושה על מנת לעורר ולהחזיק אתכם במהלך היום, לאחר הצום הארוך של הלילה. עוד יותר מכך, במהלך יום עסוק אותו אתם מבלים מחוץ לבית, לא תמיד יש פנאי לאכול ארוחה משביעה ומזינה. ובכן, כריכים הם בדיוק הפתרון המתאים לכך: מאכל פשוט וטוב שניתן לאכול בכל עת.

תזונה מגוונת ועשירה

למרות שכריך עלול להצטייר בדמיון כמוצר מזון פשוט למדי, הוא טומן בחובו מגוון רב של רכיבים החשובים לגוף. על ידי צריכה של כריך בריא במהלך היום, אתם בעצם דואגים להרבה מן הצרכים התזונתיים שלכם, בעת ובעונה אחת, וללא השקעה מרובה מצדכם. כריך העשוי פרוסות לחם מלא (או כל סוג לחם מורכב אחר שאינו לבן) ומשלב בתוכו ממרחים וירקות שונים כבר מספק לכם מנה נכבדת של ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, ומהווה מקור משולב לפחמימות, חלבונים או שומנים בריאים (כגון אבוקדו או חמאת בוטנים). יתרון נוסף הוא כמובן העובדה שרמת הגיוון האפשרית נרחבת מאוד, ועל כן הכריך תמיד יכול להוות מנת מזון טעימה ומרעננת ביום.

משתלב עם הארוחה

לכן, בייחוד בשילוב עם מיני ירקות בפנים או כתוספת בצד, כריך הינו תחליף נהדר ומזין לארוחה שלא דורש זמן רב ובכל זאת משביע אתכם לטווח ארוך. מעבר לארוחות עצמן, ניתן לשלב כריך בריא גם בין הארוחות הגדולות, וכך לדאוג לתזונה מאוזנת ושיטתית, גם במקביל ללוח הזמנים היומיומי המלא שלכם. ארוחות ביניים קטנות ופשוטות שכאלו ישמרו על תחושת שובע וסיפוק לאורך היום כולו, וינטרלו תחושות רעב קיצוניות שיצטברו בסופו של יום.

מתאים לכל מקום

כריך אינו דורש מאמץ רב כלל ועיקר. ניתן להצטייד בו ולשאת אותו בקלות לכל מקום אליו אתם פונים, ולכן הוא תמיד מהווה אופציה קלילה. אז גם כאשר אתם מציידים את הילדים באוכל לבית הספר, או כשאתם מנווטים את דרככם במהלכו של יום עמוס, או אפילו כאשר אתם נמצאים בבית ואין לכם זמן או חשק להשקיע בארוחה בעלת מרכיבים רבים, כריך ישמש פתרון פשוט ומושלם. אז אם חשבתם שכבר עבר עליו הקלח מאז ימי בית הספר, דעו כי הוא מתאים לכל אדם, בכל גיל, בכל זמן ביום, וששילובו באופן חכם בתפריט היומי שלכם רק יתרום לתזונה נכונה.

כתוב/כתבי תגובה