מתי תצטרכו את שירותיו של עו"ד לסכסוכי שכנים

כאשר אדם מתגורר בבית משותף, הוא נדרש להיות באינטראקציה עם השכנים שלו. אינטראקציה עם השכנים המתגוררים באותו הבניין יכולה להיות מאוד טובה, או לחילופין, יכולה להיות בעייתית מאוד. העדר אינטראקציה עם השכנים איננה עילה לתביעה כלשהי, אך אם יש סכסוך מהותי בינכם לבין השכנים שלכם אודות תחום מסוים כגון: התנגדות שלכם או של שכן אחר לביצוע תוכנית תמ"א 38 בבניין שלכם, התנגדות של שכנים להעמדת עמדת טעינה לרכב חשמלי שיש לכם בחנייה של הבניין ועוד. בכל מקרה שבו יש לכם סכסוך מהותי עם שכן או שכנים חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין אשר מכיר היטב את תחום המקרקעין ויכול לסייע לכם בסכסוכים מעין אלה.

 

מתי יש צורך בשירותיו של עו"ד לסכסוכי שכנים

כל סכסוך מהותי בין שכנים הדורש הסדרה, הוא סכסוך שניתן להביא בפני המפקח על בתים משותפים. מדובר על גוף שמטרתו היא לפסוק בעניינים הנוגעים לסכסוכים בין שכנים בבתים משותפים בהתאם לתקנות שונות, חוקים שונים ותקדימים שונים. כמובן שחשוב לנסות ולהגיע לגישור בין השכנים עוד טרם פונים לגוף זה, אך אם החלטתם לפנות לגוף זה, אין ספק שכדאי מאוד שתבחרו בשירותיו של עו"ד העוסק בתחום סכסוך שכנים. לא משנה בגין מה הסכסוך, חשוב לדעת אם לא ניתן להגיע להכרעה באופן עצמאי, תדרשו לפנות לגוף שיוכל לפסוק לטובת אחד הצדדים ובהתאם לכך, הצדדים ידרשו ליישם את ההחלטה.

 

מדוע חשוב לבחור בשירותיו של עו"ד לסכסוכי שכנים?

חשוב מאוד לדעת שהמפקח על הבתים אשר אליו מגיעים כל הסכסוכים השונים בין שכנים הוא גוף בעל סמכות משפטית ועל כן, עורך דין הוא איש המקצוע הנדרש בכדי לסייע לכם וללוות אתכם על מנת שהגוף יפסוק לטובתכם.

כתוב/כתבי תגובה