מתי כדאי להתייעץ עם מומחה פוריות?

נשים רבות אינן יודעות מהו השלב בו כדאי להן לפנות אל רופא פוריות למטרת ייעוץ. במאמר זה קיבצנו עבורכם את כל המצבים בגינם חשוב שתפנו אל רופא שעיקר המומחיות שלו בתחום הפריון. התחילו לקרוא

סיבה להתייעצות עם מומחה פוריות

  • זוגות אשר מעוניינים להיכנס להיריון אך אינם מצליחים בביצוע המשימה במשך שנה ויותר.
  • אישה בת 35 שנים ויותר אשר אינה מצליחה להיכנס להיריון במשך חצי שנה ויותר.
  • בעיה ידועה בפוריות האישה או הגבר.
  • בעיה גנטית המחייבת תרומת ביצים.
  • בעיה גנטית המחייבת אבחון טרום השרשתי.

חשוב לקחת בחשבון שהגיל הביולוגי של האישה מהווה פרמטר חשוב ביותר בפוריות האישה. באם אישה בת 35 ויותר ואינה מצליחה להיכנס להיריון באופן טבעי או בהזרעה, ישנם אנשי רפואה רבים שממליצים לנשים לא להמתין יותר מחודשיים שלושה ולפנות לפגישת ייעוץ עם מומחה פוריות. שכן, מעל גיל זה, כל שנה וכל חודש משמעותיים.

פגישת ייעוץ עם רופא פוריות

ניתן לבחור ברופא מומחה פוריות מטעם קופת החולים או רופא פוריות פרטי. חשוב לדעת שאם מעוניינים בתור דרך קופת החולים, במרבית המקרים יש להמתין זמן רב לתור אצל רופא בעל מוניטין. ייעוץ וטיפולי פוריות במסגרת פרטית יאפשרו תור קרוב וזמינות גבוהה יותר. יש להגיע לרופא עם מסמכים רפואיים שבהם מצוינת ההיסטוריה הרפואית והעבר הרפואי של הנשים במשפחה. 

במקרים רבים רופא הנשים יוכל להפנות אותך טרם ההגעה לרופא פוריות לבדיקות דם, בדיקת אולטרה סאונד, צילום רחם, בדיקת מעקב של המחזור החודשי ובדיקת זרע לבן הזוג. מומחה פוריות יבחן את תוצאות הבדיקות ויאמר האם יש בעיה כלשהי בפוריות. נכון להיום ישנן בעיות פוריות הקשורות אל איכות הזרע של הגבר, בעיות הקשורות אל תסמונת השחלות הפוליציסטיות, ביוץ לא סדיר, חסימה של חצוצרה או שתי החצוצרות של האישה או מבנה שונה של הרחם אצל האישה. בנוסף, יכולות להיות בעיות פוריות שמקורן בחוסר איזון הורמונלי או בעיה תפקודית בבלוטת התריס ועוד.

 

כתוב/כתבי תגובה