מה צריך לדעת על ניתוח הרמת עפעפיים

 

מבוגרים רבים, גברים ונשים, נאלצים לעבור ניתוח הרמת עפעפיים. ניתוח זה במרפאות של רופאים פלסטיים וכן במרכזי לרפואה אסתטית. כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, יש לניתוח זה משמעויות שונות, שהן לעיתים מעבר לעניין האסתטי או הקוסמטי.
ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח מומלץ עבור מי שהעפעפיים שלו נפלו עם הזמן, מה שהוביל לידי כך שנוצר לו מראה עייף וזקן, וכן שדה הראיה שלו הצטמצם. הסיבה שבדרך כלל אנשים מבוגרים עוברים את הניתוח הזה היא, שכתוצאה מהשפעות הזמן, הם חווים את נפילת העפעפיים הרבה יותר מאשר אנשים צעירים, אשר יכולים למצמץ או לעצום ולפקוח עיניים מבלי שהעפעפיים שלהם ייפלו. עם הזמן התהליך פשוט מתבצע, וזה משפיע על מראה הפנים וכן על היכולת לראות דברים בצורה ברורה.
חשוב לומר, במסגרת ניתוח הרמת עפעפיים לא מבצעים שום פעולה בעין, ויתרה מזו, עצם זה שהעפעפיים נפלו לא אומר שיש בעיה בעין עצמה, סביר להניח שהעין רואה טוב, אך מאחר והעפעפיים מסתירים לה, אז היא מתקשה לראות את הדברים כפי שהם.

כיצד מבצעים ניתוח הרמת עפעפיים

שלב ראשון הוא קבלת ייעוץ ואבחון. שלב זה חשוב מאחר וייתכן שאין צורך בכלל בניתוח שכזה. שלב שני, מתייחס לתהליך של בדיקות אשר מתבצע לפני הניתוח, המטרה היא לראות כיצד אפשר לבצע את הניתוח בצורה נכונה.
צריך לומר בשני השלבים הנ"ל, תיבדק ההיסטוריה הרפואית של המטופל, האם יש לו הפרעות ראייה, האם הוא מתמודד עם יובש באזור העיניים או דמעות. כמו כן הרופא יבחן את המצח, גבות, עיניים, בשביל לבחון איפה בדיוק צריך לבצע את הניתוח.
אחרי שהרופא קיבל ואסף את כל הנתונים, אז יבוצע הניתוח. הוא מבוצע תחת הרדמה מקומית, כשלעיתים אפשר לבצע אותו תחת הרדמה מלאה. הניתוח עצמו קצר יחסית, הוא נמשך קרוב לשעה, לעיתים הוא יכול להתארך אם נקבע שמתבצע ניתוח בשתי העיניים, גם עפעפיים עליונים וגם תחתונים.
במהלך הניתוח, הרופא מסיר עודפי עור ושומן שמושכים את העפעפיים כלפי מטה ולמעשה גורמים לנפילתם. לאחר הניתוח, חובשים את המקום באופן כזה שניתן להמשיך לראות, ואחרי מספר שעות אפשר להסיר את החבישה. תהליך ההתאוששות כולולוקח עד שבועיים.

כתוב/כתבי תגובה