תפילה לבריאות הנפש

מה זה מדיטציה טרנסנדנטלית

אם נשאל אנשים שאינם עוסקים במדיטציה, מה זה אומר, רבים מהם בוודאי יטענו שהרעיון הוא לשבת במקום מסוים, להיות בשקט, לא לעסוק בשום דבר ולהקשיב אך ורק לגוף ולנפש. בעיקרון זה נכון, אך ישנן מדיטציות מסוגים שונים ולכן גם בכל אחת מהן, פועלים בצורה שונה.

אחת הדוגמאות הטובות היא מדיטציה טרנסצנדנטלית. מדובר בסוג מדיטציה שמקורה בצפון הודו, כבר בשנות החמישים, היא הוצגה לראשונה על ידי מהרישיי מהש יוגי, ועם השנים הפכה להיות מאוד נפוצה, לא רק בהודו או במזרח הרחוק אלא בכלל בכל העולם. כיום מלמדים אותה בבתי ספר שעוסקים בתורות מן המזרח, ישנן לא מעט קבוצות תרגול וכן אנשים מבצעים אותה באופן עצמאי בבית שלהם או בכל מקום אחר, על פי הצורך.

חשוב לציין, התרגול נעשה על ידי קבוצות שונות של אנשים. למשל, ישנם לא מעט ספורטאים שעוסקים בכך, וכן ישנם לא מעט אנשים שמתמודדים עם בעיות רפואיות אשר בוחרים להשתמש בשיטה זו בשביל להקל על עצמם.

 

מה זו מדיטציה טרנסצנדנטלית?

מדובר בסוג מדיטציה אשר מטרתה לבחון את היכולת המנטאלית שלנו. אין בה כוונה לעסוק בריכוז, או בהתבוננות מילולית, גופנית או אחרת כמו במדיטציות שונות. מדובר על מדיטציה שכל כולה מיועדת לעבוד על הצד המנטאלי שלנו, ניתן ללמוד אותה בדרכים שונות, אנחנו ממליצים על קורס מקיף וממוקד, הרשמו עכשיו לקורס בחיפה.

הרעיון הוא פשוט, אנחנו אמורים לשבת בין עשר לעשרים דקות, תלוי בגיל ובהיבטים אחרים שלנו, להקשיב לצליל חסר משמעות ולנסות להיכנס למצב של תודעה, עד שאנחנו מגיעים למצב של שקט מוחלט. אנחנו צריכים לעבור למקרה שנקרא מצב של "מעבר", כלומר, להגיע למצב של רמה עדינה מאוד של חשיבה ולהתנסות בצורה ישירה במקור המחשבות ולהיות מסוגלים להתמודד איתו בצורה טובה.

 

מוזמנים להכנס לאתר שלנו – https://meditation-il.co.il/.

כתוב/כתבי תגובה