מהי תשישות נפש?

הגדרה יבשה לתשישות נפש.

על פי ההגדרה המילונית תשישות נפש קורת כאשר חלה ירידה משמעותית בתפקוד השכלי של אותו אדם ובכל הקשור לתפקדו בריאה ותקין של המוח. כלומר קבלת החלטות שגויה ואף מסוכנת לציבור (אם נניח זה קורה לאותו אדם בזמן נהיגה הדבר עלול להוביל לתאונת דרכים קשה), התשישות יכולה לבוא לידי ביטוי גם בבעיות זיכרון לטווח הקצר אך גם לטווח הארוך ( כמו למשל לשכוח את שמותיהם של האנשים הקרובים אליו). אך יכולה להפריע מאוד במישור היומי והקשות על אותו אדם הסובל מכך בתפקוד בריא ותקין של שגרת היום יום.

מה אפשר לעשות ולמי אפשר לפנות?

אף על פי שתשישות נפשית אינה מחלה אשר פוגעת ביכולת הפיזית של האדם כמו שיתוק מסויים או כדומה היא עדיין נחשבת לבעיה אשר מצדיקה קבלה של שירותי סיעוד מטעם המדינה בהנחה ואותו אדם עומד בקריטריונים הנוספים אשר יש לעמוד בהם בכדי לקבל שירותים כאלו. הסיבה לכך שאדם הסובל מתשישות נפשית זכאי לשירותי סיעוד היא מיכוון שיכול להיות שמצבו הביריאותי מביחנה פיזית יכול לאפשר לו להכין לעצמו ארוחת צהריים, אך תשישות הנפש גרמה לו לשכוח כיצד מכינים אוכל ולו את הדבר הבסיסי ביותר שהיה נוהג להכין מידי יום, לכן אדם הסובל מתשישות נפש זכאי לשירותי סיעוד למרות העבודה שמצבו ביראות הגוף מביחנה פיזית תקין לגמרי.

יש מי שיכול לעזור לי בתהליך?

קיימים משרדי עורכי דין רבים בכל רחבי הארץ אשר מתמחים בתחום הסיעוד ויכולים לקחת חלק ולסייע בתהליך שעשוי להמישך זמן רב ללא כל עזרה. עורכי הדין מטרתם לקדם את הנושא ולהביא לכך שאותו אדם הסובל מתשישות הנםש יקבלת את העזרה אליה הוא זקוק. מידע נוסף באתר https://www.siud-law.co.il/

כתוב/כתבי תגובה