טיפול קוגנטיבי התנהגותי

מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי ולמי זה מתאים?

טיפולים שונים בתחום הנפש מוצעים כיום לכל דורש. יש מצבים קיצוניים בהם אנשים מתמודדים עם בעיות לכל דבר ועניין. ואז הצורך הוא קריטי ודחוף, וחשוב למצוא להם מענה מידי ומתאים. אבל לא כל המקרים כאלו. יש לא מעט מצבים בהם אנשים חשים שעזרה חיצונית יכולה להועיל להם. טיפול כלשהו יוכל לקדם אותם ולעזור להם לפרוץ קדימה. אחת השיטות המתקדמות והמומלצות מוכרת בשם טיפול קוגניטיבי התנהגותי.

מהו הטיפול?

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי מוכר בשמו הלטיני CBT. הטיפול הזה משלב שיחות וכלים נוספים שחותרים להוביל את המטופל בדרך לריפוי חוויות מהעבר. הטיפול כולל הפרדה בין החוויה או האירוע שהמטופל חווה לבין הפרשנות שלו. כלומר, הפרדה בין מציאות לבין תוצאות שנוצרו בעקבות כך.

ההפרדה הזו מאפשרת לשלוט על הרגשות ולפרוק אותם. כך מטפלים בחוויות מהעבר ובכל מה שהצטבר על גביהן במהלך השנים. טיפול CBT נחשב לאחד הטיפולים המומלצים והיעילים והוא מסייע לאנשים רבים במצבי קיצון מגוונים. בין היתר הוא יכול להביא תועלת מרובה לנשים שמגדירות את עצמן כרגישות במיוחד.

מטפל מתאים להשגת תוצאות

יש לזכור כי כל שיטה יכולה להיות מועילה ומקדמת מאוד. אבל לא כל מטפל בשיטה זו יוכל להביא לנו את התוצאות הרצויות. כי חשוב להיות בטוחים שהמטפל אצלו אנחנו מפקידים את הנפש שלנו יודע איך עושים את העבודה, ומהי הדרך הנכונה להוביל אותנו בתהליך. אך מעבר לעובדה זו, אי אפשר להתעלם מהעבודה שחייבים שתהיה התאמה מסוימת בין שני הצדדים. וזאת כדי שהמטופל יחוש אמפטיה ואמון כלפי המטפל בו. כך שהוא יוכל לחוות תהליך טיפולי מתאים ויעיל. כזה שיעזור לו לחיות טוב יותר ולחוות את החיים בנימה חיובית ובריאה.

כתוב/כתבי תגובה