המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מה עושים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מרב"ד – הוא יחיד מנהלית של משרד הבריאות. שם עוסקים בבדיקת מצבים רפואיים של נהגים, כדי לקבוע אם הם כשירים לנהיגה ואינם מסכנים את עצמם, או אחרים. בנוסף, המכון פועל להתאמה של אביזרי נהיגה מיוחדים לבעלי מוגבלויות, המאפשרות נהיגה, נותן ייעוץ לגורמי תעסוקה שונים ומקדם את פיתוח הרפואה התעבורתית.

אבל איך מתמודדים עם ההחלטות של המרב"ד?

 

שלילת רישיון על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כדי לקבוע את מידת כשירותו של נהג, המרב"ד שולח זימונים לנהגים מסוימים, כדי לבצע בדיקות פיזיות או נפשיות (בהתאם למצב הנהג), המיועדות לקבוע אם הוא כשיר להמשיך לנהוג ואינו מהווה סיכון.

בבדיקה נוכחים אנשי מקצוע כמו נרקולוג (מומחה להתמכרויות), פסיכולוג, פסיכיאטר, ועוד. אלה יבצעו בדיקות כשירות שונות לנהג, כדי לקבוע אם הוא כשיר או לא. את ממצאי הבדיקה הם מגישים בצורת המלצות רשות הרישוי, שכן הרשות היא זו שקובעת לבסוף, אם לקבל את ההמלצות או לא והיא גם אחראית ליידע את הנהג לגבי ההחלטה שהתקבלה.

 

ערעור על החלטות המרב"ד

משרד הרישוי מתייחס אל החלטת המרב"ד בתור המלצה והוא לא מחוייב לקבל אותה.

משו כך, ניתן לערער על המלצות המרב"ד בתוך 30 יום מיום קבלת הודעה מסודרת בדבר החלטת המרב"ד. לצורך כך, יש לפנות אל ועדת ערר תל השומר, כדי לקבל זימון לבדיקה נוספת. 

אם קיבלתם זימון כזה, מומלץ להיערך אל הפגישה ולהגיע אליה בליווי עו"ד תעבורה, כדי לוודא מיצוי מלא של ההליכים והגדלה משמעותית של סיכויי הערעור שלכם להתקבל.

 

למידע נוסף אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ודרכי התמודדות – צרו קשר עם עו"ד תעבורה.

 

כתוב/כתבי תגובה