מה השימושים של שמנים אתריים?

מה השימושים של שמנים אתריים?

שמנים אתריים מועילים למגוון תחומים. ניתן להגיש עזרה ראשונה למקרים שונים וכן להציע טיפולים לבעיות בריאות שונות. התועלת של שמנים אתריים היא הן במניעת הדבקה והן בריפוי בעיות בריאות מורכבות. יש שמנים פופולאריים ושימושיים מאוד, שכן הם מהווים תרופה מתאימה למגוון מצבים. לעומת שמנים שיש להם שימוש מועט.

הכירו את השמנים השימושיים ביותר

להלן רשימה של ארבעה שמנים פופולאריים ובעלי תועלת רבה:

שמן אקליפטוס – שמן בעל תכונות וירליות וכן אנטי בקטריאליות. מגדירים אותו כרוצח של חיידקים ווירוסים. והוא אכן מביא תועלת רבה מניעת הדבקה ממחלות וכן מזרז החלמה. במידה ויש בבית מישהו חולה במחלה מדבקת כלשהי, מומלץ לעשות שימוש בשמן אקליפטוס, וכך למנוע הדבקה במחלה של יתר בני הבית. את השמן אפשר להבעיר במבער ייעודי, או לטפטף על פינת הכרית של החולה. הטיפות יקצרו את משך המחלה. שמן אקליפטוס מועיל מאוד גם לשחרור שרירים תפוסים.

שמן קמומיל – שמן עדין שניתן לעשות בו שימוש גם לתינוקות החל מגיל עשרה חודשים. טיפות שמן קמומיל יחד עם לוונדר מקלים מאוד על כאבים. את השמן מורחים על הרקות וכך ניתן להתגבר על כאבי ראש חזקים. השמן יוכל להקל על כאבי שיניים, כאבי אוזניים, כאבי וסת ועוד. כמו כן ניתן להיעזר בשמן להפחתת לחצים וחרדות. השמן מועיל מאוד לבעיות עור, הוא מזין את העור ומרגיע פריחות וגירויים.

שמן גרניום – שמן מעולה לריפוי תגובות אלרגיות ואקזמות בעור. את השמן מורחים על האזור והתועלת רבה. המוצר מאזן עור בעייתי ומוסיף לחות לעור היבש. השמן מאופיין גם בתכונות אנטי דלקתיות והוא מזרז החלמה של פצעי אקנה.

שמן סנדלווד – לשמן זה יש תכונות מרגיעות. לכן הוא עשוי להועיל מאוד כאשר הוא מופיע בקרם לילה. כמו כן הוא מפחית קמטים. השמן נמצא כמרגיע מאוד כאשר נושמים אותו. השמן משפיע על הסינוסים, והוא פותח אף גדוש ומפחית שיעול. לשמן זה תכונה דומה לחומר משמר. ואכן כאשר מוסיפים טיפה ממנו למוצרי טיפוח ביתיים, חיי המדף של המוצר יהיו ארוכים יותר.

ניתן למצוא שמנים אתריים נוספים באתר https://oilsisrael.com/.

 

 

כתוב/כתבי תגובה