ניתוחי MOHS

מהם ניתוחי MOHS ואיפה כדאי לבצע ניתוח מוז בארץ?

ניתוחי מוז (MOHS) הם ניתוחי הסרת גידול מתקדמים ויעילים במיוחד. עד עכשיו כאשר מבצעים ניתוחי הסרה של גידול סרטני, בתוך התהליך מוסר הגידול בעצמו, כמו גם רקמות בריאות מסביבו על מנת לוודא שאין התפשטות של הגידול ושהוסר בצורה מלאה. 

מהו ניתוח מוז?

הניתוח מאפשר לרופא להצליח להבדיל בין הרקמות הבריאות לאלה הנגועות, ומאפשר להסיר רק את הגידול הסרטני עם פגיעה מינימאלית ברקמה הבריאה שמסביבה. מה גם שהתוצאה היא הרבה יותר אסתטית מבחינה קוסמטית. יתרון נוסף של השיטה הוא שניתן להמשיך ולבצע בקרה על הרקמה הנגועה להמשך תהליך הטיפול.

תהליך ההסרה של הגידול הממאיר מתבצע בצורה אלגנטית יותר בהרדמה מקומית. במהלך ניתוח MOHS הגידול מוסר במלואו, ולאחר מכן נמסר לחדר מעבדה סמוך לחדר ניתוח. במעבדה מתבצעות מספר בדיקות שמטרתן להבין האם הגידול הוסר במלואו, או שיש לחזור ולהסיר חלק נוסף.

במעבדה ניתן להביט ברקמת הגידול בדיוק של כמה מילימטרים, מה שמונע הסרה מיותרת של רקמה בריאה, והתוצאה היא מדויקת ואסתטית יותר.

איפה כדאי לבצע ניתוח מוז בארץ?

הרופאים המורשים לבצע ניתוח מוז יהיו כירורגיים, כירורגיים פלסטיים או רופאי עור, שעברו התמחות נוספת בניתוחי מוז. הניתוח עצמו הינו מורכב מאוד ודורש מהרופא מומחיות מיוחדת, בנוסף לכך שיש צורך גם באנשי צוות מיומנים ומקצועיים. ולכן קיימת חשיבות גדולה למרפאה שבה מבצעים את הניתוח, מיהו הרופא המטפל ומהי רמת הניסיון שלו.

בארץ ניתן לבצע את הניתוח במספר מרכזי טיפול שונים; קיימים מרכזי מוז בהם עובדים מנתחים מיומנים ומקצועיים בבתי חולים ציבוריים. לדוגמא בית חולים שיבא, איכילוב או שערי צדק. בנוסף ניתוחי מוז מתבצעים גם בבתי חולים מסגרת הרפואה הפרטית, כמו לדוגמא בבית חולים אסותא או מרכזי רפואה פרטית נוספים.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר https://primedical.co.il!

כתוב/כתבי תגובה