ורידים בולטים ברגליים

מדוע מופיעים ורידים בולטים ברגליים

אנשים רבים, בפרט נשים נאלצים להתמודד עם ורידים בולטים ברגליים. זו תופעה שכיחה בקרב קבוצות גיל מסוימות וכן בקרב אנשים עם מרכיבים פיזיים מסוימים. היום אנחנו יודעים שנשים נאלצות להתמודד עם הופעה וטיפול בורידים בולטים ברגליים הרבה יותר מאשר גברים.

הבעיה של ורידים בולטים ברגליים (דליות), נובעת מבעיה בכלי דם אשר גורמת לדם להתנקז בצורה לא נכונה. מצב זה יכול להוביל להתנפחות של ורידים, אשר לא רק מבחינה אסתטית היא לא נעימה אלא גם מבחינה בריאותית. הרבה פעמים דליות ברגליים יכולים לגרום לכאבי ראש, עייפות ובעיות אחרות, פיזיולוגיות שמשפיעות על הגוף וכן על הנפש.ורידים בולטים ברגליים

ממה נגמרות דליות ברגליים?

כפי שציינו קודם לכן, בעיות של דליות ברגליים הן מאוד שכיחות אצל אנשים מבוגרים ובפרט נשים. בדרך כלל הן מופיעות אצל נשים בהריון וכן אצל נשים שמתמודדות עם עודף משקל, כמו כן אנחנו יודעים שנשים אשר אינן מקפידות על פעילות ספורטיבית, תזונה נכונה וכן נשים שנאלצות לעמוד הרבה, סובלות אף הן מדליות ברגליים.

גם גברים אשר מתמודדים עם עודף משקל, נאלצים להתמודד עם דליות ברגליים, אך להבדיל מנשים, במידה ולא מדובר בעניין בריאותי אלא רק אסתטי, הרי שהם מטופלים בכך פחות. נשים רבות מרגישות אי נוחות מבחינה אסתטית הם המראה של הורידים ועל כן הן מעדיפות לפנות אל כירורג כלי דם שיטפל בבעיה.

מצב של דליות ברגליים, ורידים בולטים, יוצר כפי שאנחנו יכולים לראות לא פעם, ורידים אדומים, כחולים וסגולים לאורך כל הרגל. זה גורם נזק מהותי למראה האסתטי של הרגל. הצבע של הוריד הוא כזה מאחר ואין זרימה וניקוז נכון של כלי הדם. הפתרון הוא לפתוח את כלי הדם הסתומים ולנקז אותם.

ישנם אנשים שמתמודדים עם דליות ברגליים מסיבות תורשתיות. נשים שהאימהות שלהן התמודדו עם דליות ברגליים, עלולות אף הן להתמודד עם מצב זה. כמו כן, הרבה פעמים נשים וגברים מבוגרים אשר חווים שינויים הורמונאליים וכן חולשה של שסתומים בכלי דם, יתמודדו אף הם עם דליות ברגליים. וורידים בולטים.

כתוב/כתבי תגובה