דליות ברגליים

דליות ברגליים

נשים רבות מתמודדות עם מצב של דליות ברגליים, ורידים כחולים בולטים לאורך הרגליים ובפרט בשוקיים. סיטואציה זו נגרמת כתוצאה מהריונות, עודף משקל, גנטיקה, ישיבה או עמידה ממושכת, וכן כתוצאה ממחלות שונות. אומנם על פי המחקרים גם גברים מתמודדים עם בעיה זו, אך לרוב מי שנאלץ להתמודד איתה הן נשים.

בעיה של דליות ברגליים, ורידים בולטים, היא איננה בעיה רפואית, זו בעיה אסתטית לחלוטין, עם זאת, במידה ולא מטפלים בה כראוי, הרי שהיא יכולה להחמיר ואז כן להשפיע על המצב הבריאותי של המטופלת.

לפני שניכנס לשאלה, כיצד מטפלים בדליות ברגליים, חשוב להבין ממה הבעיה נובעת. דליות ברגליים, או בשם המוכר יותר ורידים בולטים, זו תופעה בה יש סתימות בוורידים מסוימים, מה שיוצר מצב של הצטברות הדם בוורידים והתרחבותם. במצב כזה, זרימת הדם איננה טבעית, איננה מתבצעת כפי שהיא אמורה להתבצע מה שמוביל כאמור, להתרחבות וסתימה.

דליות ברגליים

כיצד מתמודדים עם בעיה זו?

ישנם שורה של טיפולים אותם ניתן לבצע בשביל להתמודד עם הבעיה. כמובן, שכל טיפול חייב להתבצע על ידי גורמים מוסכמים בלבד, קרי רופאים מומחים לכלי דם שמתמחים בטיפול בוורידים בולטים בידיים וברגליים.

אופציה ראשונה היא טיפול בלייזר, מדובר בטיפול שנעשה באמצעות סיב אופטי ובעזרת קרני לייזר שמחממים את המקום וגורמים לכיווצם של הוורידים, איטומם והיעלמותם. זה טיפול קצר ומוכח שזוכה להצלחה גדולה.

אופציה שנייה, דומה לטיפול בלייזר הוא טיפול בגלי רדיו, מדובר על טיפול במהלכו מחממים את הורידים ובכך עוזרים להם להתכווץ ולהיעלם. גם טיפול זה זוכה להצלחה גדולה. חשוב לומר, שטיפול זה כמו טיפול לייזר, נעשה לאחר הרדמה מקומית באזור.

טיפול באמצעות דבק, הרעיון הוא איטום של הוריד באמצעות דבק ביולוגי, הדבק אוטם את הוריד והדם עובר דרך ורידים בריאים במקום. משך זמן הטיפול הוא קצר מאוד, וגם כאן מדובר בטיפול פשוט וקל, ללא כאבים שזוכה להצלחה.

טיפול אחרון שנציג הוא באדי מים, מדובר על טיפול שנעשה בהרדמה מקומית, ללא חתכים, הרעיון הוא לחכם את צרבות הוריד ובכך מעלימים אותו.

 

כתוב/כתבי תגובה