פתרונות לבריחת שתן

פתרונות לבריחת שתן

בריחת שתן היא תופעה מטרידה שפוגעת באיכות החיים ועלולה להופיע על רקע סימפטומים נוספים. במאמר הבא נסביר מה עושים במצבים כאלה ועם מי אפשר להתייעץ

גברים ונשים בגילאים שונים עלולים לסבול מבריחת שתן בדרגות חומרה מסוימות. התופעה משותפת לצעירים ומבוגרים, אך היא שכיחה יותר אצל נשים ומזוהה גם עם היחלשות השרירים לקראת גיל הזקנה. מצד שני, מודעות גבוהה לבעיות שנוצרות על רקע בריחת שתן מביאה גם למציאת פתרונות חדשים ויעילים.

פתרונות לבריחת שתן

כל פתרון שאמור להתמודד עם בריחת שתן צריך להתאים לדרגת החומרה ולמצבו הבריאותי של המטופל. בשלב הראשון צריך לקבוע את דרגת בריחת השתן כי יש מוצרים ופתרונות לבריחת שתן קלה, בינונית וכבדה. בשלב השני נדרשות התאמות מסוימות בסגנון החיים ורצוי לשלב בין טיפול מניעתי, תרופתי ומוצרי ספיגה ייעודיים.

טיפול מניעתי: לא שותים פחות, אבל מבקרים בשירותים יותר

הטעות הנפוצה של גברים ונשים שסובלים מבריחת שתן היא לנסות למנוע אותה על ידי צמצום כמויות שתיית הנוזלים והמים. זה כמובן לא מומלץ כי היעדר נוזלים עלול לגרום נזקים בלתי הפיכים לגוף, אך בהחלט כדאי לבקר יותר פעמים בשירותים.

במקביל, רצוי להגביל צריכת מאכלים מטוגנים או משקאות מסוכרים וקפאין. קפאין הוא חומר שמגביר את הדחף להשתין ובעזרת הגבלה שלו ניתן לשפר את ההתמודדות עם בריחת שתן בטווח הקצר והארוך.

טיפול תרופתי: בהמלצת הרופא המטפל

יש סיטואציות שבהן אין ברירה אלא לשקול התערבות רפואית על מנת להפחית, לצמצם או למנוע בריחת שתן. רוב המלצות הגורמים המקצועיים מתייחסות לבריחת שתן בגילאים מבוגרים ועל רקע סימפטומים אחרים, אך ניתן לשלב אותן גם אצל ילדים עם דליפת שתן בדרגות חומרה מסוימות.

הטיפול התרופתי הוא בעצמו בעל סימפטומים, אך רבים רואים בו את הפתרון האולטימטיבי עבור הבעיה. בעזרת טיפול תרופתי ניתן לעקוב לאורך זמן אחר ההתמודדות עם בריחת שתן ולמנוע מצבים לא נעימים בחיי יום:

מוצרי ספיגה: מגוון מוצרים נוחים ונגישים

אין ספק שהפתרון היעיל והנגיש ביותר ברשימה הוא פשוט להשתמש במוצרי ספיגה ייעודיים. נכון להיום אפשר למצוא מגוון מוצרים נוחים ויעילים, שמיועדים להתמודדות עם בריחת שתן בכל הדרגות.

את ההיכרות עם מוצרי ספיגה אפשר להתחיל עם תחתונים חד פעמיים ולהמשיך גם למוצרי ספיגה ללילה. ההבדל הוא שהתחתונים מיועדים להחלפה בתדירות גבוהה אך ניתן ללבוש אותם מתחת לכל סוגי הבגדים, בעוד מוצרי הספיגה ללילה עבים יותר אך מבטיחים לילה יבש. כמו כן, ניתן להשתמש בפדים שמונחים על גבי התחתונים הרגילים ומשמשים בעיקר נשים שחוות בריחת שתן על רקע חרדה ולחץ.

לסיכום, דליפת שתן היא בעיה רחבה מכפי שנהוג לחשוב. למזלם של גברים ונשים שמתמודדים עם דליפת שתן, קיימים גם פתרונות מעולים ובהחלט כדאי להכיר אותם.

כתוב/כתבי תגובה