אורי לופוליאנסקי לטובת האחר

אורי לופוליאנסקי הכל לטובת האחר

לא פעם כשאנחנו שומעים את הביטוי "הכל לטובת האחר", אנחנו תוהים מה זה אומר, עד כמה בן אדם שאומר את זה ומעיד שכך ינהג בכל עת ובוודאי בעתות מצוקה ומשבר, אכן עומד מאחורי המילים שלו, עד כמה הוא באמת מוכן ללכת רחוק בשביל לעמוד במילותיו?

יש לנו לא מעט מקרים בחיים, בהם אנחנו יכולים לבחון את זה, כמובן שהמקרים הקלאסיים זה בשדה הקרב, באירועי חירום, בסיטואציות מיוחדות של חיים ומוות או מקרים דומים וכן במקרים בהם אנחנו חווים חוויות מסוימות, שליליות ולא נעימות, ואז עולה שאלה, עד כמה אנחנו מסוגלים בתוך החוויה בה אנחנו נמצאים לחשוב על האחר ולא על עצמנו?

מי שעמד במבחן הזה לא פעם היה אורי לופוליאנסקי, מי שמוכר לנו כראש עיריית ירושלים לשעבר, אך עוד לפני כמייסד ארגון יד שרה. הוא עמד במבחן הזה לפחות פעמיים, במה שאנחנו מכירים ויודעים מפרסום בתקשורת, אך למען האמת הוא מקיים את הכלל הזה כל יום במסגרת פעילותו בארגון.

אורי לופוליאנסקי לטובת האחר

דוגמא ראשונה לכך שאורי לופוליאנסקי פועל קודם כל לטובת האחר, ובמקרה הזה מדובר על אחרים רבים מכל שכבות האוכלוסייה, אנשים שהוא כלל לא מכיר, היה כשהוא החליט להקים את הארגון ולהשקיע בו את כל זמנו, למעשה הוא הפך אותו למפעל חייו. הוא לקח מקרה אישי בו הוא נאלץ להשתמש במכשיר רפואי, כלי עזר רפואי, ולא היתה לו אפשרות לרכוש אותו, והבין שכמוהו נמצאים במצב דומה אנשים רבים, על כן הוא החליט להקים ארגון שיעזור להם לקבל את מה שהם צריכים.

את הארגון הקים אורי לופוליאנסקי בהתנדבות מלאה, ללא כוונת רווח, הוא גייס כספים ופעל להפוך אותו לאחד הארגונים הגדולים והחשובים ביותר בישראל, ארגון בעל שם עולמי. הכל בשביל שאוכלוסיות אחרות, בעיקר מוחלשות יקבלו את מה שהן צריכות.

דוגמא אחרת היא, כעבור מספר עשורים כשהוא חווה אירוע טראגי במשפחה בעקבות רשלנות של רופאה, הוא נתן ליצר הנקמנות או ליצרים אחרים להשתלט עליו והוא הבין עד כמה האירוע פגע ברופאה גם כן, ועל כן הוא ביקש מבית המשפט למחול עליה. זהו מעשה של אדם גדול, אשר מוכיח עד כמה הוא חושב על אחרים ולא רק על עצמו.

 

כתוב/כתבי תגובה