טיפול בתת מודע - המדריך למבוך הכי מורכב בעולם

טיפול בתת מודע – המדריך למבוך הכי מורכב בעולם

מבוכים זה דבר נחמד! אתה מתחיל את ההרפתקה, אבל לא יודע בדיוק היכן היא מסתיימת. כאשר אנו נכנסים למבוך, אנחנו מחפשים מוצא, עוברים בין אגפים, חוזרים למקום שממנו התחלנו, ומחפשים את הפתח שישחרר אותנו. בכך אנו מתפעלים מן האגפים, המסדרונות, הקירות, הכניסות והיציאות.

כך, גם עובד תת המודע שלנו. אנו לא תמיד מבינים אותו, אנו מנסים למצוא בו תשובות, וכעת כבר יודעים כי לעיתים הוא זה שמניע אותנו. לכן מדובר באחד המבוכים המסובכים ביותר שישנם!

מה זה תת מודע?

האבחנה בתת מודע, בוצעה לראשונה על ידי הפסיכואנליטיקן זיגמונד פרויד. פרויד, טען כי תהליכי ההתבגרות שלנו, תהליכי החברות, היחס שקיבלנו מההורים (עוד בהיותנו תינוקות, ילדים ונערים) – הם אלה שמשפיעים על כל פעולה שלנו, וזאת בחיים הבוגרים.

התת מודע הוא סוג של חלק אחורי שנמצא אצלנו בראש והוא מכיל, רגשות, זיכרונות, דפוסי התנהגות, תמונות שראינו בחיים, פגיעות, קנאה בזוגיות ושאר אלמנטים שחקוקים אצלנו בתודעה. עם זאת, משום שלרוב מדובר בזיכרונות או רגשות מודחקים, אנו לא תמיד יודעים לקשר ביניהם, לבין ההתנהגות שלנו כיום.

טיפול בתת מודע מדוע זה חשוב?

כדי לפענח את התת מודע, ובכך להבין מה מניע אותנו להתנהגות כזאת או אחרת: דרושים מומחים כמו פסיכולוגיים, מטפלים בפסיכותרפיה, או מטפלים זוגיים מומחים בתחום. זאת כדי שאלה, ידעו לעזור לנו לעשות את הקישור בין התת מודע, לבין מה שקורה איתנו היום.

אנשי המקצוע המיומנים, ינתבו אותנו במומחיות אל התשובות, הם יעזרו לנו לנתח את ההתנהגות בצורה נכונה. והכל כדי להבין את הדרך שלנו את מה מניע אותנו, ומכאן לקבל את היכולת לקשר בין התנהגות לטריגר. כל אלה יסייעו לנו להטיב עם עצמנו ולשפר את איכות חיינו.

אם נדע מה גורם לנו לכעוס, מה מוביל אותנו להתקפי זעם, לקנאה, לרכושנות, חוסר אונים, ושאר רגשות שליליים – נדע להכיר בהם, לדעת מדוע הם צפים על פני השטח. מכאן נוכל למצוא את האיזון והרוגע הדרושים לנו. עוד באמצעות טיפול בתת מודע, נכיר את הטריגרים בחיינו ואת הדרך להגיב בצורה נכונה יותר בעת סיטואציות כאלה ואחרות.

כתוב/כתבי תגובה