טיפול בבעיות זיקפה ואין אונות

גברים רבים, ובפרט גברים ישראלים, מתמודדים עם בעיות של חוסר זיקפה ואין אונות. לא מדובר בתופעה חדשה, אך הערכות הן שבמהלך השנים האחרונות בעיה זו מתגברת, יוותר ויותר גברים מוצאים את עצמם מתמודדים עם סיטואציה זו ומחפשים פתרונות שונים יכולים לעזור להם.

בעיה של חוסר זקפה ואין אונות, היא הרבה מעבר לבעיה פיזיולוגית רגילה. באופן טבעי, גברים שמתמודדים עם בעיה זו לא יכולים לתרום את חלקם בהבאת ילדים לעולם, הבעיה משפיעה על היכולת שלהם לקיים יחסי מין בצורה סדירה ומהנה, וכתוצאה מכך הרבה פעמים הבעיה משפיעה גם מבחינה פסיכולוגית, בין אם זה עליהם ולא פעם גם על בנות הזוג שלהם.

ישנם פתרונות שונים להתמודדות עם מצב זה, אחד הפתרונות זו תרופה בשם סיאליס, שמוכרת גם בשם טאדאלאפיל (החומר הפעיל בתרופה). מדובר על תרופה ייחודית שקיימת בשוק מזה מספר שנים ומשפיעה באופן חיובי על התפקוד המיני הגברי, עוזרת לו לקיים יחסים בצורה סדירה, וכאמור מאפשרת לו לטפל בבעיית אין אונות וחוסר זיקפה.

כיצד התרופה עובדת?

למעשה, סיאליס זו תרופה אשר מרחיבה את כלי הדם באיבר המין הגברי, באמצעות החומר טאדאלאפיל, כך נוצר אנזים אשר גורם להרפיה של שרירים חלקים, וזו גורמת לעלייה בכמות הדם שזורם בעורקים של איבר המין, מה שמוביל בסופו של דבר ליצירת זיקפה. צריך לציין, שהתרופה גורמת לכך, כאשר יש גירוי מיני, ולא במצב רגיל.

משך זמן ההשפעה של התרופה הוא עד 35 שעות, כאשר לתרופה לוקח  17.5 שעות להתפנות מהגוף כאשר היא מגיעה לרמה של חצי מהכמות שלה בדם. כאן בא לידי ביטוי היתרון של תרופה זו על פני תרופות אחרות דומות לה, להן יש זמן השפעה נמוך יותר (סביב חמש שעות).

כיצד לוקחים סיאליס?

מדובר על תרופה שלוקחים דרך הפה באמצעות גלולות. ישנם מינונים שונים לתרופה, החל מ2.5 מ"ג ועד 20 מ"ג. בעיקרון, מומלץ להתייעץ עם רופא לגבי המינון המקובל והנכון. זה תלוי בסוג הטיפול ובצורך לשמו לוקלים את התרופה.

למשל, אם מעוניינים לקיים יחסי מין אז מוטב לקחת חצי שעה לפני, כאשר ההמלצה היא לא לקחת יותר מטבלית אחת ליום. אופציה אחרת, היא לקחת כל יום טבלית, באותה שעה, בלי קשר לשאלה האם מקיימים יחסי מין או לא.

אזהרות ותופעות לוואי

כמו לכל תרופה, גם לסיאליס יש תופעות לוואי אשר יכולות להשפיע על מטופלים מסוימים. מדובר על תופעות לוואי מוכרות אשר מצוינות על גבי האריזה ויש להתייחס אליהן. בין היתר מדובר על כאבי ראש, כאבי גבר ושרירים, דופק מהיר, לחץ דם גבוה או נמוך ועוד.

חשוב להדגיש, מלבד כאב ראש, שאר התופעות נחשבות נדירות ומאוד לא נפוצות, ואינן אמורות להשפיע על השאלה האם להשתמש בתרופה או לא.

כתוב/כתבי תגובה