טיפול בטחורים

טיפול בטחורים

טיפול בטחורים

כל מי שסובל מטחורים, יודע כי מדובר על אחת הבעיות המציקות והמביכות ביותר. לא מעט נשים סובלות מהתופעה, במיוחד כאשר מדובר על נשים שעברו מספר הריונות ומספר לידות. כמו כן, אנשים רבים הסובלים מעצירות כרונית, מכירים מקרוב את התופעה, היות והלחץ המתמיד על אזור פי הטבעת, גורם לא פעם להופעת טחורים. מדובר למעשה על ורידים שמצויים בפי הטבעת, אשר מתנפחים, כתוצאה מבעיה בניקוז הוורידי. הדבר מתבטא כלפי חוץ בתור בליטה, הגורמת לא פעם ללא מעט בעיות ותחושה כללית של אי נוחות. חלק מהאנשים סובלים מכאבים עזים כתוצאה מכך ומחפשים תרופות ללא מרשם, היות והטחורים מלווים לא פעם בתהליך דלקתי, הגורם לסבל נוראי עבור החולה.

טיפול בטחורים – טיפים ושיטות שכדאי להכיר

כאמור, כל אחד עלול לסבול מטחורים, כתוצאה מלידות, הריונות, הרגלי יציאה לא תקינים ועוד. ברוב המקרים, מדובר על נפיחות ותחושה של אי נוחות, אשר חולפת תוך מספר ימים. במקרים מסוג זה, ניתן להיעזר במשחות ייעודיות או פתיליות, שנועדו להקל על האזור ולמנוע את תחושת הכאב והגירוי. כמובן שאם מדובר על מקרים קשים יותר, יש צורך לפנות לרופא מקצועי שמתמחה בתחום, על מנת לקבל טיפול רציני יותר. בחלק מהמקרים למשל, יהיה צורך בהתערבות כירורגית, אך ברוב המקרים הפיליות והמשחות הייעודיות אמורות לעשות את העבודה. כמו כן, ניתן להיעזר בשיטות עממיות יותר, כגון אמבטיות ישיבה חמימות, אשר מרככות את האזור ומסייעות להיעלמות הטחורים. כמו כן, מומלץ לקצר את זמן הישיבה בשירותים, על מנת להפחית את הלחץ על האזור.

לסיכום, טיפול בטחורים נחשב לאחד הטיפולים המוכרים והידועים ביותר, היות והאנשים סבלו מהתופעה מאז ומעולם. מומלץ להיעזר במשחות ופתיליות ייעודיות, להקפיד על תזונה מאוזנת יותר וכמובן להיעזר ברופא מקצועי במידת הצורך.

כתוב/כתבי תגובה