טיפול בסחרחורות

טיפול בסחרחורות

טיפול בסחרחורת וחוסר שיווי משקל הינו סוגייה לא פשוטה, כאשר מסתכלים מקרוב, כל מקרה שונה ממשניהו, ועל המטפל להיות מספיק פתוח ומשוחרר מתבניות מוכרות ומסגרות המנסות להכניס כל מטופל למסגרת המתאימה. מטופל יכול לחוש חוסר שיווי משקל, ללא בעיה של סחרחורת, אבל פחות שכיח, שהתופעה תהיה הפוכה.

טיפו בסחרחורות

כל מי שיש לו סחרחורת, יחוש חוסר שיווי משקל, אשר לעיתים יעלם בין ההתקפים השונים. בכל פעם שנגיע לטפל בחולה עם סחרחורת וחוסר שיווי משקל, עלינו לעבור את התהליך הכולל: אבחון המשלב האזנה לבעיות החולה וההסטוריה של הבעיה, אשר הובילה אותו למצבו העכשוי. האנמנזה חשובה ביותר ואחריה מגיעות הבדיקות הקליניות ובדיקות המעבדה השונות, המאוששות את הממצאים שהעלינו בעת לקיחת האנמנזה מהחולה. הטיפול בסחרחורת וחוסר שיווי משקל יתבסס על ההבנות מתוך האבחון הראשוני, הטיפול בסחרחורת צריך להתחיל מהר ככל האפשר, היות ובדרך כלל החולים הללו סובלים מרמה מסויימת של סיכון לנפילה. הטיפול בסחרחורת יהיה בהתאם למה שנמצא כמקור לליקוי הווסטיבולרי, שיכול להיות שונה ממקרה למקרה.

במקרים הקלים בהם אוטוליטים נפלו לתעלות החצי קשתיות באוזן הפנימית, המצב יהיה קל יחסית, כי יהיה עלינו להחזיר את הגבישים למקומם ואז לראות האם נשארו בעיות נוספות, או שזו היתה הבעיה היחידה? ברוב המקרים זו לא הבעיה העיקרית היא יכולה להיות תופעה נלווית לבעיה המקורית, שהיא ליקוי ווסטיבולרי בעצב שיווי המשקל הגורם לנפילת גבישים לתוך התעלות ויוצר סחרחחורת סיבובית. הטיפול בשיווי המשקל יהיה בעזרת תנועות ראש, תנועות מכוונות של העיניים ועמידה על משטחים מיוחדים. הטיפול באופן די מיידי כלומר עד 5 מפגשים טיפוליים יראו תוצאות חיוביות ביותר עבור המטופל, אז אל תחכו ותראו את המומחה שלכם בהקדם.

כתוב/כתבי תגובה