טיפול בקשיי נשימה

טיפול בקשיי נשימה

מהו קוצר נשימה? מהם קשיים נשימה וכיצד מטפלים בהם? אם אתם או הקרובים שלכם סובלים מקושי בנשימה, חשוב שתדעו מהן השיטות לטיפול ומדוע קשיי נשימה מתרחשים.

ראשית כל – מהם קשיי נשימה?

קשיי נשימה מגיעים לידי ביטוי במצבים של קוצר נשימה, כאשר אדם מתלונן כי הוא אינו יכול לנשום בצורה תקינה. קשיים בנשימה הם כאלה שמפריעים לאוויר להיכנס בצורה טובה לריאות, וזאת כאשר הקושי בנשימה נראה אפילו כלפי חוץ עם עור אדום, חרחורים, נחירי אף בולטים ועוד.

טיפול בקשיי נשימה

קצת אודות הנשימה שלנו

בחיי היום יום אנו נושמים אוויר ללא קושי, כאשר אנו לא ממש יודעים מהן הסכנות שאורבות לנו שיכולות לגרום לנו לקוצר נשימה. זיהום אוויר, פיח, העדר חמצן בחדר, דלקים ושאר זיהומים, הם אלה שפוגמים בנשימה שלנו וגורמים לרבים מאתנו למחלות וכמובן לקשיים בנשימה.

תסמינים של קשיים בנשימה

קשיים בנשימה קורים כאשר ישנו שיבוש בנשימה הזורמת והתקינה,  והם יכולים להיות מלחיצים למי שאינו מכיר את התופעה.

קוצר נשימה הינו בעל תסמינים שרק האדם שעובר אותם מכיר, בעיקר כאשר הוא מתלונן הוא מתלונן כי הוא  אינו מצליח להכניס אוויר לגופו גם באמצעות מאמץ רב.

כיווצי שפתיים, ורידים בולטים בצוואר, ואפילו הכחלה של העור – הם סימנים של קשיים חמורים בנשימה שמחייבים טיפול בהול, ואף הזעקת צוות רפואי למקום.

אז כיצד ניתן לטפל בקוצר נשימה כרוני

אנשים שהתרגלו לצערם של קוצר נשימה חשוב מאד שיטפלו במצבם הבריאותי.

על מנת לטפל בקשיי נשימה ממושכים וכרוניים, חשוב מאד לגשת לרופא על מנת לאבחן את הסיבה לקוצר הנשימה.

בנוסף יש לנסות לא להיחשף לאוויר מזוהם ולשאוף רק אוויר נקי.

חשוב לדעת כי טיפול בקוצר נשימה נעשה לעיתים במשאפים או מכשירים מיוחדים שנועדו לפתוח את חללי הנשימה בצורה טובה יותר ולאפשר הכנסת אוויר.

מי שרוצה ליהנות מטיפול אחר בקשיים בנשימה, יכול לבחון שיטות ריפוי נשימה טובות יותר שיכולות לסייע לשלוט בנשימה ולהפטר מקשיי הנשימה דרך סדנאות נשימה וטיפולים טבעיים.

לעוד מידע על טיפול בקשיי נשימה, לחצו כאן…

 

כתוב/כתבי תגובה