המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לוכד עכברים – איך לוכדים בצורה נכונה

לא מעט סרטי ילדים וכן סרטי מבוגרים, מציגים בפנינו לא פעם כיצד עכבר אחד יכול "לשגע" בית שלם. הוא יכול לגרום לחתולים לרדוף אחריו בלי לתפוס אותו, הוא גורם לבעלי המקום לעשות כל מה שניתן בשביל לתפוס אותו, אך זה לא מצליח להם. הוא מהיר וערמומי מהם. 

במציאות זה מעט שונה. נכון שעכבר יכול להיכנס אל תוך חורים בקיר ולהתחבא בהם, כמו כן, הוא יכול להסתתר בתוך מקומות שונים, שקשה מאוד לאתר ולתפוס אותו שם, אך ישנם דרכים כיצד להתגבר עליו. למשל, באמצעות לוכד עכברים מקצועי שיכול להשתמש בכלים ובאמצעים השונים שעומדים לרשותו. 

לוכד עכברים הוא איש מקצוע, שלמד על מאפייניו של עכבר ועל דרך תפקודו, הוא יודע מה הן החולשות שלו, כפי שהוא יודע מה המעלות שלו. כל אלה מובילים אותו למצוא דרכים נכונות כיצד ללכוד אותו באמצעות מלכודות שונות, ולשחרר אותו מחוץ למבנה, בין אם זה בחצר, בשדות פתוחים או בכל מקום אחר. 

כיצד לוכדים עכבר בצורה נכונה

בעיקרון התהליך מתבצע בשני חלקים עיקריים. חלק אחד כולל הטמנת מלכודות בנקודות שונות, לשם אמור להגיע העכבר. בדרך כלל, נהוג להציב על המלכודות מזון שהעכבר מחפש וירצה לאכול. 

החלק השני מגיע כאשר העכבר נלכד במלכודת, ואז סוגרים עליו באמצעות כלוב. החוכמה היא לדעת ללכוד אותו בזמן, לפני שהוא מצליח לברוח ולהשתחרר מן המלכודת, בהנחה וזה אפשרי, לסגור את הכלוב במהירות ולקחת אותו אל מחוץ למבנה ולשחרר אותו שם. 

לפני סיום חשוב לומר, אין לנסות את זה לבד אלא יש להזמין איש מקצוע כמו זיסמן הדברות שיבצע את השירות, בעזרת הכלים והאמצעים השונים שעומדים לרשותו. כך ניתן לנהל את התהליך בצורה מקצועית ונכונה. 

 

כתוב/כתבי תגובה