מתנה ליולדת

טיפים להתמודדות עם הפסקת הריון יזומה

לא מעט נשים מחליטות לעבור הפלה יזומה בשל סיבות שונות. אם את עומדת בפני תהליך הפלה יזומה באמצעות התערבות ניתוחית, אין ספק שמדובר על תהליך לא פשוט כלל מבחינה נפשית. גם אם את שלמה עם ההחלטה שלך, התהליך עצמו עדיין מבלבל ולא קל. כמובן שעל הפרק עומדות גם החששות מהניתוח עצמו. חשוב מאוד שתדעי לקראת מה את הולכת על מנת להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

כיצד מתבצעת הפלה?

הפלה כירורגית היא מתבצעת בשליש הראשון של ההיריון. היא נעשית על ידי שאיבת ואקום באמצעות צינורית פלסטיק דקה. לעיתים היא כרוכה גם בהרחבה של צוואר הרחם. כאשר מדובר על הפלה בשלב מתקדם יותר של ההיריון, היא תכלול הכנה של צוואר הרחם על ידי החדרה של למינריות שהם מקלונים שמרחבים כאשר הם סובלים מלחות לנרתיק. מדובר על תהליך שיכול להימשך כמה שעות או ימים. לאחר מכן, התהליך עצמו יתבצע באמצעות מכשור שמאפשרת למשוך את התוכן ההריוני החוצה. בשני המקרים הרופאים יוודאו בסוף הפעולה כי לא נותרו שרידים של ההיריון ברחם. הליכי גרידה מתבצעים לרוב תחת הרדמה כללית.

כיצד תתמודדי עם הפלה יזומה?

כאמור, מעבר ההכנה לקראת ההליך הרפואי הטכני הנוגע להפלה, חשוב מאוד שתתייעצי ותעזרי באנשי מקצוע בכדי להתמודד עם ההשלכות של ההפלה. מדובר על השלכות לא פשוטות שלא פעם עלולים להיות מלווים בתחושת עצב, דיכאון ועוד. חשוב כאמור לקבל תמיכה מאנשים קרובים על מנת שלא תעמיסים על עצמך מטלות ודאגות בתקופה המורכבת הזאת. גם אחרי ביצוע ההפלה סביר שתדרשי להתמודד עם רגשות קשים כמו תחושת אשמה, דיכאון או חרדה, אשר יכולים לנבוע משינויים הורמונליים שמתרחשים עקב הפסקת היריון יזומה. מבחינה גופנית סביר שתרגישי חולשה במשך כמה ימים וכן יתכן מאוד שתסבלי מכאבים או דימום.

שוקלת הפסקת היריון באופן פרטי? צר קשר >>>

 

כתוב/כתבי תגובה