חשיבות התאמת מדרסים

מדרסים הן אותן רפידות עשויות שכבות בעוביים שונים אשר נועדו לשאת את משקל הרגליים והגוף באופן נכון, ולאפשר הקלה בפעילות גופנית כמו עמידה ממושכת. מדרבים נועדו להקל על בעיות בכפות הרגליים כמו דורבן בעקב הרגל, פלטפוס, יבלות או כל בעיה אחרת. מלבד זאת, מדרסים בנויים כך שאפשר לקבל תמיכה ביום יום ולהנות מאיזון יציבה קלילות ונוחות בזמן הליכה או כל פעילות אחרת.

התאמת מדרסים נעשית על ידי מומחים באורתופדיה שיודעים לייצר רפידות בצורה מותאמת אישית. אבל מדוע חשוב לבצע התאמה ולא לבחור מוצר רנדומאלי מהמדף? הנה כמה סיבות:

 

התאמה לסימפטומים מהם אתם סובלים

דורבן בעקב, פלטפוס, קשת גבוהה, יבלות או פצעים עקב סוכרת, כאבים בכפות הרגליים, חוסר איזון ובעיות ביציבה – בכול אלה צריך לטפל באמצעות התאמת מדרסים. המומחים מבצעים התאמת נכונה לאחר אבחון, בדיקות נדרשות, התאמה של מדרסים לפי מידות גבס, באמצעות הדמיה תלת מימד, סריקת לייזר וכולי. כך אפשר לפתור בעיות בריאות.

 

התאמה לכפות הרגליים

מדרסים חייבים להתאים לכפות הרגליים באופן פרטני. יש אנשים שיזדקקו למדרסים עבים יותר מאחרים, ויש את מי שיצטרך הגבהה באזור מסוים בכף הרגל. ההתאמה חייבת להיות אישית.

 

סוג הפעילות הגופנית

כשאתם בוחרים מדרסים חשוב שההתאמה תהיה בהתאם לסוג הפעילות הגופנית שאתם מבצעים. למשל: אם אתם מעוניינים לשפר יכולות ספורטיביות כמו ריצה או משחק כדורסל, אם אתם רוצים לאזן את הגוף ולקבל תמיכה בעת נשיאת משקל או עמידה זמן רב על הרגליים, ואם המדרסים נועדו לנעליים צבאיות – חשוב שכל פעילות תעשה תוך תמיכה ואיזון. התאימו מדרסים לכל פעילות תכופה, בזמן  שחשוב להתייעץ עם המומחים כשאתם בוחרים את הרפידות המתאימות ביותר לצרכים שלכם.

כתוב/כתבי תגובה