תחושת הביטחון שקריאת תהילים תעניק לכם

תחושת הביטחון שקריאת תהילים תעניק לכם

ספר התהילים הוא נכס צאן ברזל וכל יהודי יודע כי ספר זה הוא המפלט שלו ואליו הוא אמור לפנות בכל צרה או מצוקה. ספר התהילים מעניק הרבה רוגע ושלווה, הוא תורם לתחושת ביטחון וקרבת אלוקים ולהרגשה כי אנחנו נמצאים בידיו של אב רחום וחנון. התחושה היא – כגמול עלי אימו.

קחו את ספר התהילים ותירגעו!

קורה לא פעם שאנחנו נמצאים במצבים מלחיצים, מצבים מלאי מתח וחרדות. זה יכול להיות כאשר אנחנו נמצאים לפני בדיקה רפואית מכריעה, לפני כניסה לטיפול רפואי מסוכן, לפני ריאיון עבודה או אפילו סתם כך בפרשת דרכים כאשר אנחנו מתקשים לקבל החלטות הרות גורל.

אז אם כל אדם בעולם צריך לשבור את הראש על מנת למצוא לעצמו דרכים להירגע ולבחון את העומד לפניו בפרופורציה הנכונה, הרי שכאשר מדובר ביהודי, הרי שיש לו אוצר בלום. בין אם מדובר בקריאה שגרתית של תהילים ליום רביעי או אירוע מיוחד- יש לו את ספר התהילים אשר עומד הכן ומוכן לספוג את דמעותיו, לאפשר לו להתרפק על המילים הקדושות של דוד מלך ישראל שידע לחבר תא כל פרקי התהילים בהתאם לכל צרה או תלאה שעשויה לעבור על כל אדם מישראל.

מובן כי ישנם גם פרקי ההודיה והשמחה אשר גם להם סגולות משלהם כפי שנפרט בהמשך. אך אין ספק כי קריאות תהילים, זה לבד מצליח להרגיע את האדם החרד או המתוח כאשר הוא מסוגל לקבל מבט אחר על העולם ועל העתיד.

מזמור לתודה – סגולה להינצל מכל צרה

קיימת סגולה להודות לקדוש ברוך הוא על שם העתיד. כלומר, כאשר אנחנו עדיין נמצאים במיצר ועדיין לא נושענו, לדמיין את הטוב שמצפה לנו ופשוט להודות עליו. פרק ק' בתהילים זה הפרק בו אנחנו מודים ומהללים את הקדוש ברוך הוא. כאשר אנחנו אומרים את הפרק בהתרגשות, בשמחה והכוונה גדולה, אנחנו מורידים לעצמו שפע משמיים ובכך גם עשויים לפעול לעצמנו את הישועה הרצויה.

מהר מאוד נוכל גם למצוא את עצמנו אכן מודים ומהללים את הקדוש ברוך הוא על הניסים ועל הנפלאות אשר הוא עשה לנו, והוציאנו מאפילה לאור גדול.

כתוב/כתבי תגובה