הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

רוצה חיוך בהיר יותר? כשמדובר בהלבנת שיניים, עומדות בפניך שתי אפשרויות: הלבנת שיניים במרפאה, או טיפול בבית.

בשתי האפשרויות להלבנת שיניים משתמשים בחומרי הלבנה על בסיס חמצן. ערכות לבית מכילות בין 3% עד 20% תרכובת מבוססת חמצן. ערכות מקצועיות של מרפאות מכילות בין 15% ל- 43% חמצן.

באופן כללי, ככל שאתה משתמש בטיפול עם אחוז גבוה יותר של חמצן, כך השיניים שלך לבנות יותר. עם זאת, ככל שאחוז החמצן בתמיסת ההלבנה גבוה יותר, זמן הטיפול צריך להיות קצר יותר. הארכת משך הטיפול לזמן רב יותר תייבש את השן ותגביר את הרגישות לשיניים.

ישנם יתרונות וחסרונות לכל אחת מהאפשרויות, אך לפני שתתנסו בערכות הלבנת שיניים בבית, הקפידו לדבר עם רופא השיניים. לא כולם יראו תוצאות טובות. לדוגמה, הלבנה לא תעבוד על כתרי חרסינה.

הלבנת שיניים במרפאה

הלבנת שיניים שנעשתה על ידי רופא השיניים שלך יכולה להלבין את השיניים שלך מהר יותר. תמיסת ההלבנה בדרך כלל חזקה בהרבה מהתמיסה שמכילות ערכות ביתיות. כמו כן, חום, אור או שילוב של השניים עשויים לשמש כדי להאיץ ולהעצים את תהליך ההלבנה.

התוצאות הדרמטיות ביותר – השיניים בדרך כלל מקבלות שלושה עד שמונה גוונים בהירים יותר. כל טיפול נמשך בדרך כלל 30-60 דקות. ישנם רופאי שיניים המשתמשים בטכניקות הניתנות לביצוע בטיפול אחד בלבד שאורכו שעתיים. עלות הלבנת שיניים במרפאה משתנה, אך היא יכולה לנוע בין חמש מאות שקלים לאלפי שקלים.

אפשרויות הלבנת שיניים בבית

ישנן אפשרויות רבות להלבנת שיניים בבית, והנפוצות ביותר כוללות:

רצועות הלבנת שיניים וג'לים. הטיפול מיושם ישירות על השיניים בעזרת מברשת או רצועה דקה, מוצרי הלבנת שיניים אלה על בסיס חמצן בדרך כלל צריכים להיות מיושמים פעם או פעמיים ביום למשך 10 עד 14 יום. התוצאות נמשכות ארבעה חודשים או יותר ועשויות לעלות בין 50 ל-300 שקלים.

ערכות הלבנת שיניים המשתמשות בפלטות. בטיפול זה להלבנת שיניים, פלטה דמוית פה מתמלאת בג'ל או משחה על בסיס מי חמצן ומונחת מעל השיניים למשך שעה עד מספר שעות ביום למשך ארבעה שבועות. אתה יכול לרכוש את ערכות הלבנת השיניים האלו ללא מרשם או להתאים אחת בהתאמה אישית על ידי רופא השיניים שלך. העלות יכולה לנוע בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים.

משחות שיניים להלבנת שיניים. כל משחת שיניים מסייעת בהסרת כתמים מהשיניים. משחות שיניים מלבינות, לעומת זאת, מכילות גם חומרים כימיים או מבריקים המסייעים לקרצף כתמים מהשיניים ללא עזרה של חומר הלבנה. משחות שיניים מלבינות שיניים הן יחסית זולות ומבהירות שיניים בערך בגוון אחד. חלק ממשחות השיניים המלבינות מכילות חמצן, אך הן אינן נשארות על השיניים מספיק זמן כדי להפיק תועלת ולעזור להלבנת השיניים. (מוזמנים לקרוא כאן עוד אודות הנושא)

כתוב/כתבי תגובה