משקפי שמש

משקפי שמש – לעשות את הקנייה הנכונה עבורנו

זה מכבר, משקפי קריאה הפכו להיות מוצר אופנתי לכל דבר. גברים ונשים, בכל הגילאים כמעט, כבר לא משתמשים במשקפיים מסוג זה רק בגלל שזה הכרחי עבורם בשביל לראות ולא רק בגלל שזה נדרש להם אחרת העיניים שלהם ייהרסו. רבים מהם כבר מרכיבים משקפיים מאחר ועבורם זה פריט שמשתלב היטב עם המלתחה שלהם, עם הסטייל האישי שהם רוצים להציע בכל פעם כשהם יוצאים מהבית ונפגשים עם אנשים.

משקפי שמש

אם במקרה של משקפי קריאה זה עניין יחסית חדש, אזי שבמקרה של משקפי שמש זה עניין שהיה קיים מאז ומתמיד. משקפיים אשר אמורות להגן עלינו מפני קרני השמש, בין אם זה בזמן שאנחנו נוהגים, הולכים, יושבים בבית קפה או בחוף הים, ובשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא גם משקפיים שמותאמות גם לריצה, רכיבה על אופניים ופעילויות ספורטיביות אחרות. כלומר בשום רגע העיניים שלנו לא אמורות להיות חשופות לשמש, וכן, בשום רגע, הסטייל שלנו לא אמור להיפגע.

אך גם כשאנחנו קונים משקפי שמש עלינו לזכור, לא רק הסטייל חשוב, אומנם חלק משמעותי מתהליך קבלת ההחלטות שלנו בזמן הרכישה יתבסס על כך שאנחנו רוצים משקפיים אשר נראות עלינו נפלא, אך זה לא העיקר, זה רק חלק מהעניין, שכן בסופו של דבר, אנחנו רוצים שהמשקפיים ישמשו אותנו בכל עת שנצא החוצה ונהיה חשופים לשמש.

 

חשוב לציין עוד, שבמהלך השנים, קטלוג משקפי שמש הפך להיות יותר ויותר מגוון וייחודי, במובן הזה שאנחנו יכולים למצוא סגנונות שונים של משקפיים, סגנונות שונים של עיצובים. הדוגמא הקלאסית היא, שכיום יש משקפי שמש שמתאימות לאירועים מסוימים או לפעילויות שונות. כפי שציינו קודם לכן, אנחנו יכולים למצוא משקפי שמש לריצה משקפיים לרכיבה ועוד.

כיצד מבצעים את הבחירה הנכונה?

תחילה עלינו לבחון האם המשקפיים מתאימות לנו, במובן הזה שהן אכן מגנות על העיניים שלנו בצורה אפקטיבית וטובה. בין היתר, אנחנו צריכים לבחון שהמשקפיים מכסות את כל אזור העיניים, ומונעות מקרני השמש להיכנס מכל זווית אפשרית.

עלינו לבחון גם עד כמה אנחנו יכולים לראות בעזרת העדשות. הן צריכות להיות כהות מן הסתם, אך לא כהות מדי על מנת שנוכל לראות בצורה ברורה את הדברים והן לא יפריעו לנו. אנחנו לא צריכים לאמץ את העיניים שלנו בשביל לראות דברים שונים, גם בשעות הכי חמות של היום.

כמובן שאנחנו צריכים להתייחס לשאלה כיצד המשקפיים מונחות עלינו, האם הן נוחות, לא כבדות מדי, לא מפריעות ואנחנו יכולים לשאת אותן במשך זמן רב. עלינו לקחת בחשבון שאם אנחנו נמצאים בחוץ בשעות היום, סביר להניח שאנחנו נידרש להשתמש בהן לא מעט זמן.

נקודה אחרונה וחשובה לא פחות, יש לוודא שהעדשות איכותיות, עמידות ויכולות להישמר זמן רב.

כתוב/כתבי תגובה