טיפול בגמגום

טיפול בגמגום – למה זה חשוב?

לא מעט ילדים ומבוגרים מתמודדים עם בעיות של גמגום, בעיה זו נובעת מסיבות שונות, בין אם מדובר מסיבות של מום מולד, חוסר התפתחות של יכולת התפקוד, אירוע טראומתי או טרגי אשר השפיע עליהם בצורה קשה ועוד.

כל מי שמגמגם יכול לספר עד כמה זה מתסכל ברמות שונות, זה מתסכל כשצריך לדבר עם אנשים ומתקשים לבצע שיחה שלמה, זה מתסכל כשצריך לנאום בפני קהל או אפילו להקליט את עצמם. אלה דברים שעבור מרבית האנשים נחשבים סטנדרטיים, פשוטים אך עבור מי שמגמגם זה בהכרח לא כך.טיפול בגמגום

טיפול בגמגום מתבצע אצל קלינאית תקשורת, אך חשוב לומר שהוא משלב אלמנטים מעולמות תוכן נוספים, בין היתר מעולם הפסיכולוגיה. הרבה פעמים הגמגום לא נובע רק מבעיה בדיבור אלא טמון בו גם אלמנטים של חרדה, פחד, טראומות ועוד. כלומר טמון בבעיה אלמנטים שבשביל להתמודד ולהתגבר עליהם צריך לעבוד על הצד הנפשי ולא בהכרח רק על הצד המעשי של הבעיה.

חשוב שכל אחד ידע ובוודאי כל הורה, ניתן להתגבר על גמגום באמצעות עבודה נכונה, באמצעות תהליך ותרגיל. חשוב לדעת כיצד לעבוד עם הילד כך שהוא ידע לאט לאט לבטא מילים שלמות ומשפטים שלמים, עד אשר ירגיש מספיק בטוח שלא לגמגם. חשוב לדעת כיצד להרגיע אותו, כיצד לגרום לו להירגע בעצמו, כיצד להכניס ולהוציא אוויר, כיצד להתמקד בדברים שהוא מבקש לומר מבלי לפחד ומבלי לחשש.

לעוד מידע על טיפול בגמגום, בקרו באתר http://www.tamar-labin.co.il/ 

כאן המקום להדגיש עוד נקודה, אנשים רבים, בוודאי מבוגרים אשר אינם התמודדו עם הנושא של גמגום, שילמו על כך מחיר עם הזמן. בין היתר הם שילמו מחיר מאחר ובשלבים מתקדמים יותר בחיים, קשה מאוד להתמודד עם הבעיה הזאת ולהיפטר ממנה. מבוגרים רבים מתמודדים עם בעיות גמגום לא רק בגלל בעיות מולדות או בעיות בהתפתחות אלא גם בגלל קשיי שפה, אנחנו יכולים לראות את זה בקרב עולים חדשים ומהגרים אשר מוצאים את עצמם מגמגמים בשפה החדשה אך מדברים שוטף בשפה שלהם. כמובן שזה דורש הרבה יותר עבודה בלימוד השפה החדשה עד כמה שניתן שיוכלו לדבר שוטף.

כתוב/כתבי תגובה