אף סתום

אף סתום

יש מקרים מסוימים בהם אנחנו מתמודדים עם שינויים ותופעות שונות בגוף שלנו, אשר אינן נראות לנו חמורות כל כך, בוודאי שלא ביחס למצבים אחרים שאנחנו מכירים, ובכל זאת הם יכולים מאוד לא נעימים ולא סימפטיים. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא אף סתום.

כמעט ואין אדם שלא התמודד לפחות אחת בחייו עם מצב של אף סתום, בוודאי בחורף. ילדים ומבוגרים אשר מתקררים בימים קרים והופכים חולים, נאלצים לא פעם להתמודד עם אף סתום, אשר מונע מהם להריח ולא מאפשר להם לנשום דרך האף, זו עוד לפני שדיברנו על הגושים שנוצרים בתוך האף ובשביל להוציא אותם יש לקנח אותו חזק.

מצב של אף סתום יכול להיות גם מצב כרוני, ישנן תסמונות ומחלות אשר בגינן אנשים מתמודדים עם אף סתום. מה שאומר שעל אותם אנשים לנשום באופן כללי, כל הזמן דרך הפה, וכן הם תתרנים, כלומר אינם מריחים. מצד שני חוש הטעם שלהם יכול להיות מפותח כתוצאה מכך.

אף סתום

ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם אף סתום, לפחות במקרים בהם לא מדובר בעניין כרוני אלא נקודתי. אפשר להשתמש בתרופות שונות נגד צינון, כדורים נגד התקררות ועוד. מדובר על דברים פשוטים אשר משפיעים ברמה מסוימת. צריך לומר, הם משפיעים בעיקר אם מדובר במערכת שהחיידקים בה אינם חזקים מספיק ושהם לא יכולים להתמודד עם החומרים שנכללים בתרופות הנ"ל.

אופציה אחרת היא להשתמש בחומרים ואלמנטים מבית סבתא, עלים וצמחים אשר מאפשרים לפתוח את הנשימה באף, כמו כן אפשר למצוא כל מיני דברים תרופות סבתא ומאכלים, למשל מרק, אשר מפחיתים את ההתקררות ומאפשרים להתמודד עם הצטננות.

אך ניתן גם ללמוד שיטות נשימה שונות שעוזרות להתמודד עם מצב בו נושמים רק דרך האף, כתוצאה מהתקררות. שיטה זו מתאימה למי שלא רוצה לקחת כדורים או טיפות אף ומעדיף להשתמש בשיטות טבעיות. הרעיון הוא לתרגל סוגי נשימות שונות שמאפשרות לשבת זקוף ולנשום מבלי שההתקררות תשפיע. בצורה כזו נהנים מנשימה סדירה ותקינה. יש לבצע את הפעילות בצורה עקבית מספר פעמים על מנת שהיא תצליח.

כתוב/כתבי תגובה