לימודים באירופה

לימודים באירופה: כיצד ניתן להשיג מלגה ולהוזיל עלויות?

לימודים באירופה

צעירים רבים מבקשים ללמוד באירופה, ולו בשל היצע המקצועות הרחב והקורסים הייחודיים, בין אם מדובר בלימודי רפואה או לימודי אופנה – אין ספק שהמוסדות להשכלה הגבוהה באירופה מציעים מגוון רחב של אופציות. אבל איך ניתן להוזיל עלויות, וכיצד תוכלו לקבל מלגה? הפרטים בהמשך.

דרכון פורטוגלי יש לכם?

ידוע כי ישראלים רבים זכאים לדרכון פורטוגלי, בשל היותם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל. ובכן, מדובר באזרחות אירופאית לכל דבר, כזו המעניקה זכויות למחזיקי הדרכון, ובין היתר אפשרות לרכוש השכלה גבוהה באירופה, קבלת מלגות ולעיתים גם סבסוד מלא. באמצעות פניה למשרד של דרור חייק, עורך דין המתמחה בתחום, תוכלו לבצע בדיקת זכאות ולפצוח בתהליך להוצאת הדרכון המיוחל.

לצד כל זה, טוב לדעת שדרכון פורטוגלי יאפשר לכם לעבוד ולחיות בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, להיכנס לארצות הברית ללא צורך בהוצאת וויזה (אלא רק באמצעות כרטיס מעבר) ויקנה לכם שלל יתרונות נוספים.

ניתן לחפש את רשימת שמות המשפחה שפורסמה על ידי הרשויות, שם מופיעים כל שמות המשפחה של המגורשים. גם אם שם משפחתם אינו מופיע, חשוב לדעת שעדיין יש תקווה. שמות משפחה רבים שונו במהלך השנים, עוברתו או השתנו באופן ניכר, ועל כן מדובר רק בבדיקת זכאות ראשונית.

הגשת בקשה למלגה

אופציה נוספת להוזיל עלויות, היא לבקש בקשה למלגה, שכן כיום ניתן להגיש בקשות למלגות שונות, ולו כדי לקבל סיוע בתשלום שכר הלימוד. כדאי לברר מול האוניברסיטאות והמכללות אילו מלגות הן מציעות ומה צריך לעשות בכדי לקבל את המלגות הללו.

מדוע רבים מבקשים ללמוד באירופה?

תחום ההשכלה הגבוהה באירופה מפותח מאוד, וניתן ללמוד תחומים ומקצועות שאינם מפותחים בארץ, כמו לימודי אופנה במילאנו. מלבד זאת, רבים מבקשים לחוות במהלך לימודי התואר הראשון חוויות ייחודיות ועל כן בוחרים בלימודים במדינות האיחוד האירופי.

 

לסיום נציין שחשוב לתכנן מבעוד מועד את הלימודים בחו"ל, ולו כדי שתוכלו להיערך אליהם באופן המיטבי. נסו להבין אילו מלגות עומדות על הפרק וכיצד ניתן להוזיל עלויות באופן ניכר. בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה