ספירולינה

מה זה ספירולינה ולמה זה כזה להיט

ספירולינה

מעניין לגלות כי בכל תקופה עולים לכותרות מזונות חדשים שלא היו קיימים עד כה. בשנים האחרונות עלו על המדפים מזונות אשר קבלו את הכינוי – מזונות על. (סופר פוד בלע"ז) מזונות העל הן מזונות עם ערכים גבוהים במיוחד והן נחשבות כמזונות יוקרתיים ובריאים באופן מיוחד.

הספירולינה היא אחת מהם. מהי בעצם הספירולינה ולמה היא הפכה להיות כזה להיט?

ספירולינה – כל מה שחשוב שתדעו

הספירולינה היא בעצם אצה אך לא כמו כל האצות שאנחנו מכירים. היא אצה מיקרוסקופית והיא בצם סוג של חיידק אשר מייצר בעצמו לעצמו את המזון שלו, זאת על ידי פוטוסינתזה.

המבנה של הספירולינה רמוז בשמה. מדובר בצורה של ספירלה, סליל.

הספירולינה מכונה כאמור מזון על. ככזה, הוא מכיל שפע של רכיבי תזונה חשובים וחיוניים כמו נוגדי חמצון, בטא קרוטן, מגנזיום, ברזל, סידן וכך גם יש בה הרבה חלבון זמין והיא מסייעת ותורמת רבות לספורטאים והספירולינה מסייעת גם נגד עייפות.

מחקרים רבים שנערכו הוכיחו כי הספירולינה למעשה עשויה להועיל הן לירידה במשקל והן לתופעות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, רמת שומן גבוהה בדם, דלקות, אלרגיות ועוד.

מנין הגיעה הספירולינה?

הספירולינה הופקה לראשונה על ידי נאס"א כאשר המטרה הייתה לספק לאסטרונאוטים היוצאים לחלל את המזון הכי מרוכז והכי איכותי מהבחינה הבריאותית.

הספירולינה מכילה כמויות גבוהות של חלבון והיא עשירה במינרלים, בוויטמינים, בנוגדי חמצון וכן באומגה 3. זה מה שהופך למעשה את הספרולינה למה שהיא.

על מנת להתגבר על הטעם הדומיננטי שלה כדאי לשלב אותה עם מאכלים קרים ואף עדיף ליטול את הספירולינה בצורה ש קפסולות אותם אפשר לבלוע עם מים.

אנשים המתעניינים במזונות על יכולים למצוא את המענה המושלם בספירולינה.

עוד מידע תמצאו באתר https://livespirulina.co.il/

 

כתוב/כתבי תגובה