הפתרון לגניקומסוטיה

הפתרון לגניקומסוטיה

כאשר נושא השיחה הוא ניתוח להקטנת חזה, הוא יערב בדרך כלל גברים, שהרי מדובר באחד מהניתוחים היחידים שנועדו לגברים בלבד (ישנו מספר קטן ביותר של נשים הבוחרות לעבור ניתוח הקטנת חזה, זאת עקב החלק החשוב שתופס החזה בנשיותו של גוף האישה). ניתוח כזה – באפשרותו לשפר באופן ניכר את ביטחונו העצמי של גבר בגופו.

האדם המצוי הנזקק לניתוח אינו מרבה לדבר עליו בפומבי וגם לא עם חברים או בני משפחה קרובים, כיוון שמדובר בעניין בו הוא מתבייש ומעדיף שלא להרחיב עליו יותר על המידה, כל עוד הוא אינו מדובר עם הרופא המנתח שלו. היכן מתחילה הבעיה? כאשר חזה גברי נראה גדול ותפוח משהו, הוא עשוי להזכיר חזה נשי, מה שאינו מקנה לגבר מראה מושך או בריא במיוחד – ובוודאי שיעדיף לשנותו במהרה, לאחר שמתברר שאימוני כושר, אינטנסיביים ככל שיהיו, לא יוכלו להעלים מפגע גופני מסוג זה.

הפתרון לגניקומסוטיה

ביטויו החיצוני של העניין הופך במהירות לסוגיה רגשית שיש לטפל בה. גבר (בדומה לאישה) נוטה להתבייש בגופו, אם הוא מגלה משהו שאינו מוצא חן בעיניו, וגורם לו לרצות שלא לחשוף אותו בפומבי (ומה מבאס יותר מלהישאר עם חולצה על חוף הים, כשכולם מורידים ורק אתה נאלץ להישאר עם החולצה ועם הזיעה שנספגת בה…). המצב אינו טבעי, ומלבד השפעתו השלילית על הביטחון העצמי, הרי שהוא גם עשוי לעכב התפתחות מערכת יחסים.

האם ניתן להתגבר על העניין? הדבר אפשרי על-ידי ניתוח להקטנת חזה, במסגרתו רקמות שומן נשאבות מהגוף ובמקרה הצורך, גם עור עודף מוסר ממנו. רק בני 14 ומעלה רשאים לעבור את הניתוח, שאינו מותיר צלקות בולטות, וגם כאשר נותרות צלקות קטנות, הן הרי מוסתרות מאחורי השיער הגברי הידוע בחספוסו.

הפתרון לגניקומסטיה

מה זה גניקומסטיה – אתם שואלים? מדובר בבעיה שכיחה בקרב אחוזים גדולים מהגברים שבינינו – בעיה הבאה לידי ביטוי בחזה נפוח וגדול מהרגיל, שעשוי להזכיר חזה נשי ולא גברי.

זה נכון שהאנושות מתקדמת בצעדים גדולים (על אף שלא גדולים מספיק) אל השוויון המיוחל בין נשים לגברים, נותרו דברים הבולטים בכך שהם בעיקר נחלתם של נשים והרבה פחות של גברים – ניתוחים קוסמטיים ופלסטיים הם אחד מהדברים הללו, זאת על אף המספר הגדול של גברים הזקוק גם הוא לניתוחים כאלו. ישנם גם ניתוחים המאפשרים פתרון לעניין גניקומסטיה, שהרי מדובר בעיה שאינה רק נשית, ואולי אף בעיקר גברית. גברים רבים מעוניינים בניתוח זה – הקטנת חזה מוגדל.

גניקומסטיה – מהי ומהן הסיבות להתרחשותה?

גניקומסטיה היא מצב בו רקמת השד הגברי בצמיחה עודפת, ומתקיים ממגוון סיבות אפשריות: סרטן השד, גידול שפיר בשד, עודף אסטרוגן, עודף רקמת שד עקב מבנה אודיופאתי ואילו הסיבה הנפוצה ביותר: שומן מוגבר במסגרת השמנה כוללת או אף כתופעה נקודתית אצל החזה הגברי.

ניתוח לעיצוב חזה כברי מתאים בעיקר במקרים של עודף שומן. מצב זה עשוי להיות אפשרי בשתי תקופות חיים עיקריות אצל הגבר: גיל ההתבגרות – ובעיקר טרם השירות הצבאי; ובסביבות תחילתו של גיל המעבר, עת בה ברמות ההורמונים שבגוף משתנות תוך שינוי המתבטא בין השאר בצמיחת רקמות שומן עודפות באזור החזה.

ניתוח עיצוב חזה גברי

ניתוח לתיקון גניקומסטיה לגבר נחשב הליך כירורגי קל יחסית, שיכול להתבצע בהרדמה כללית ואף בטשטוש והרדמה מקומית – בהתאם להחלטת המטופל והמנתח יחדיו. ההליך כולל שאיבת שומנים מאזור החזה ושליפת רקמת שד הנשלחת לבדיקה במטרה לשלול אפשרות לגידול.

החלמה בתום ניתוח גניקומסטיה לגבר

בתום הניתוח, ייחבש האזור המנותח בחבישה לוחצת לצורך הפחתת נפיחות ומניעת הצטברות נוזלים. בימים שלאחר הניתוח, תוגבל הפעילות הספורטיבית של המנותח (תוך שימת דגש בעיקר על הימנעות מהפעלה מאומצת של הזרועות), וכמו גם תבוצע נטילת אנטיביוטיקה במטרה למנוע התפתחות זיהומים.

רוב הניתוחים לטיפול בגניקומסטיה מתרחשים אצל מטופלים הסובלים מבעיה בביטחון העצמי ומקושי לגבור על סטיגמות שונות הכרוכות במצב. הרופא המנתח חייב, אם כן, להיות לא רק מנתח מעולה, אלא גם בעל גישה אנושית מבינה וחמה, הווה אומר – ניסיון ומקצועיות לצד יכולת תקשורת מעולה עם המטופלים.

לחצו כאן לפרטים אודות ניתוח גניקומסטיה

כתוב/כתבי תגובה