טיפול בנחירות

טיפול בנחירות

לא מעט גברים ונשים נאלצים להתמודד עם הסיטואציה הבאה, הם הולכים לישון עם בני ובנות הזוג שלהם, נרדמים מהר מאוד, ואז מגלים שהצד השני מעיר אותם בטענה שהם לא יכולים לישון, כי הם נוחרים ומפריעים להם. אם זה קורה בשלבים מוקדמים בקשר זו יכולה להיות בעיה מאוד לא נעימה, בשלבים מתקדמים יותר אפשר להתגבר על זה, לפחות בכל מה שקשור לזוגיות ביניהם, אך צריכים לעשות שורה של צעדים בשביל לטפל בנחירות עצמם.

תופעה של נחירות היא שכיחה, לא מדובר בבעיה רפואית או בעיה נדירה, מדובר בעניין שאנשים בריאים מאוד נאלצים להתמודד איתה. יש לציין שהרבה פעמים, אנשים אשר נוחרים, מתחילים בכך כבר בגיל צעיר, כלומר לא מדובר בתופעה שמופיעה פתאום בחייהם, אלא הם מתמודדים איתה מגיל צעיר ואז זה יכול להיות הרבה יותר מביך, אם נניח חברים באים לישון אצלם או בטיולים שנתיים.

טיפול בנחירות

מדוע אנשים נוחרים?

ההנחה היא שאנשים נוחים מאחר וקשה להם להוציא אוויר בזמן שינה. מה שקורה הוא שיש היצרות של אזור מעבר האוויר ועל כן זה גורם לרטט ברקמות שבאזור ממנו יוצא האוויר, מה שיוצר לחץ וקול אשר מזכיר במובנים מסוימים קול של נגינה בכלי נשיפה.

כמו שציינו, אומנם לעיתים רק אחד מבני הזוג נוחר, אך מדובר בבעיה ששני הצדדים מתמודדים איתה, מאחר והצד השני לא יכול לישון, בוודאי אם מדובר ברעש חזק שהוא מפיק. על פי רוב רעש של נחירה הוא למעלה מ-50 דציבל.

יש שורה של פתרונות לבעיה, החל מטיפול פסיכולוגי, שכן לא פעם זה נוצר כתוצאה מלחצים נפשיים, ירידה במשקל שכן הוא יכול להשפיע, הימנעות משינה על הגב, התקן דנטלי בפה שמאפשר פתיחה של דרכי האוויר, טיפולים כירורגיים ועוד.

מן הסתם, כל סוג של טיפול חייב להתבצע בהסכמה וברשות, וכן אחרי שמתבצע הליך מדוקדק של אבחון הבעיה וכיצד ניתן להתמודד איתה. צריך לומר, שהרבה פעמים זוגות מגלים את הרעש שעושה הצד השני, רק כשהם ישנים במקומות שקטים ולכן לעיתים ההתמודדות היא באמצעות התאמה של האזור לרעש.

 

כתוב/כתבי תגובה