משחקים חכמים

מפתחים את החשיבה עם משחקים חכמים לילדים

הילדים של היום הם בעלי סף נמוך יותר לגירויים. כיום ילדים הכי מגיבים למסכים ולמשחקי מחשב או לאפליקציות. הבעיה מתחילה בכך שאנחנו רוצים לעודד את הילדים שלנו לחשיבה עצמאית ולכך שיוכלו להיות יצירתיים ובעלי כושר המצאה, רוב המשחקים שיש כיום בפלאפון החכם או במחשב לא מאפשרים לילדים לפתח את הכישורים האלו. רוב המשחקים בנויים על מתן סיפוק מהיר לילדים – ללא צורך של חשיבה או יצירתיות מצדם. אם אנחנו רוצים לפתח את החשיבה של הילדים שלנו אנחנו יכולים לתת להם לשחק עם משחקים חכמים לילדים. משחקים אלו יכולים להיות משחקים קלאסיים של לוחות משחק או צעצוע פיזי והם יכולים להיות גם משחקים וירטואליים שהילדים יכולים לשחק בהם דרך המחשב או דרך מסך הפלאפון החכם.

באתר סמארט טויס משחקים מעניינים המשלבים טכנולוגיות AR
משחקים חכמים

איך ניתן לפתח את החשיבה של ילדים באמצעות משחקים?

השאלה היא איך ניתן לפתח את החשיבה של הילדים שלנו באמצעות משחקים? בשביל שמשחקים יפתחו את החשיבה של הילדים שלנו הם צריכים לגרות את החשיבה שלהם ולגרום להם להתאמץ. משחקי חשיבה או משחקים בהם הילדים שלנו צריכים לחשוב או לעשות מספר פעולות על מנת שהם יוכלו להפעיל חשיבה ושיקול דעת. משחקים חכמים לילדים יכולים לפתח את החשיבה של הילדים שלנו ולאתגר אותם לחשוב ולנסות להגיע לפתרונות לבד.

למה מומלץ בכל גיל לעניין את הילדים במשחקים יצירתיים לפיתוח החשיבה?

בכל גיל מומלץ לעניין את הילדים לשחק במשחקים יצירתיים לפיתוח החשיבה. חשוב להתאים בין המשחק ובין הגיל והרמה המנטלית והרגשית של הילד. לא כדאי לתת לילדים לשחק במשחקים שלא תואמים לשלב ההתפתחותי שלהם כי אז המשחקים יתסכלו אותם ולא יפתחו את החשיבה שלהם. משחקים חכמים לילדים שמתאימים לגיל שלהם ולמנטליות שלהם יכולים לאפשר גם לילדים צעירים מאוד בני שלוש או ארבע לפתח את החשיבה שלהם. למעשה מגיל שלוש ועד גיל 18 משחקי חשיבה יכולים לעניין ילדים ולפתח את החשיבה שלהם על ידי אתגרים יצירתיים בעלי רמות קושי שונות. משחקים חכמים אלו מפתחים גם את היכולות הרגשיות של הילדים ולא רק את היכולות הקוגניטיביות שלהם ולכן הם מומלצים בכל גיל.

כתוב/כתבי תגובה