מתיחת פנים בעזרת חוטים

אסטמה של העור

מחלות עור

ישנן מחלות שקשורות גם לאלרגיה וגם למערכת החיסונית ואחת הידועות שבהן היא אסטמה של העור. מחלה זו מופיעה בינקות ומכבידה על ילדים ועל מבוגרים שמחלה זו מלווה אותם בבגרותם. טיפול במחלה זו הינו מורכב היות ומדובר על מחלה כרונית שנוטה להתפרץ בגלל גורמים שונים כגון: שינוי מזג האוויר, חשיפה לחומריים שונים שגורמים להתפרצות המחלה, מתח, חומרי טיפוח לעור ולשיער ועוד. אנשים שחולים במחלה זו, כבר יודעים עם השנים למה הם אלרגיים כך שיוכלו להקל על עצמם, בנוסף לתרופות  ולמשחות שהם נוטלים. יש לחלק את סוגי הטיפול במחלה זו של העור לכמה סוגים. האחד הוא טיפול סימפטומטי שנועד לגרום להקלה, טיפול אנטי דלקתי שיפחית את הדלקת בעור וטיפול בכל מיני סיבוכים של המחלה כגון זיהום בעור.

טיפול ראשוני בגירוד ויובש שנגרם לעור

טיפול סימפטומטי במחלת אסטמה של העור, מתחיל בהימנעות מכל מיני גורמים שגורמים לגירוי בעור או שפוגעים במנגנון ההגנה הטבעי בגוף. למשל, רחצה ארוכה במים, ייבוש של העור או חימום יתר, עשויים להגביר את היובש וכן את הגירוי בעור. יש להימנע ככל שניתן מגורמים אלה. ישנם טיפולים שונים שמסייעים בהקלה כמו:

  • שימון העור במשחות מיוחדות שמתאימות למי שסובל מאסטמה בעור
  • בחורף כשמחממים את הבית יש להוסיף מכשיר לאדים קרים שיגביר את הלחות וימנע מהיובש לגרות את העור של מי שחולה במחלת עור זו.
  • הימנעות מחומרי חיטוי, סבונים שאינם טבעיים, חומרי בישום או מגע ישיר עם צמר
  • שימוש בסבונים היפו אלרגניים יסייע להקלה על הסימפטומים השונים.

מניעים נפשיים שמעוררים את האסטמה של העור

ישנם אנשים שכאשר יש להם מתח נפשי גובר בתקופות מסוימות בחייהם עשויים לסבול מהתקפה של אסטמה של העור. במקרי אילו, פגישות קבועות עם פסיכולוג, עשויות להקל על המצב מה שיפחית את ההתקפים עד לגירוי עמוק של העור. טיפול משולב במקרים קיצוניים של המחלה עשוי לסייע וכן טיפולים נוספים כגון שימוש עם רפואה אלטרנטיבית, דיקור סיני ועוד.

רופאים אלטרנטיביים, מפנים את החולים במחלת אסטמה של העור לטיפול כמו ניקוי רעלים ומייעצים להם להשתמש בשמנים טבעיים מצמחי מרפא מה שמרחיק את ההתקפים.

בנוסף מאמר זה עשוי לעניין אותך

כתוב/כתבי תגובה